Найвищий курс долара за всю історію України: валюта наближається до важливої позначки
Найвищий курс долара за всю історію України: валюта наближається до важливої позначки

Найвищий курс долара за всю історію України: валюта наближається до важливої позначки

Офіційний курс долара наближається до прогнозного, "записаного" урядом у бюджеті-2024. Так, на 31 травня НБУ оновив офіційний курс до 40,5 грн, встановивши таким чином новий історичний рекорд, а "бюджетний" курс складає 40,7 грн.

Водночас варто пам'ятати: по-перше, коливання гривні насправді не такі значні, як може здатися. А по-друге, готівковий курс вже перевищував офіційне значення. Тому нічого екстраординарного немає.

Про зростання ж курсу повідомили в самому НБУ. Який оновлює його до історичного рівня вже 8-й день поспіль (без урахування вихідних). І за цей час його рівень зріс майже на 1 грн – 21 травня офіційний курс становив 39,67 грн./долар.

Чого хоче НБУ

Зі свого боку, фінансовий експерт Сергій Фурса в інтерв'ю для OBOZ.UA раніше зазначав: подолання офіційним доларом планки 40 грн було очікуваним. Ба більше, за його словами, найближчим часом Національний банк намагатиметься повільно привести курс гривні в діапазон 40-41 грн/долар. Однак у найближчому майбутньому курсу 50 грн/долар і вище не буде.

Водночас, заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук раніше вже пояснював: за режиму керованої гнучкост зміна курсу в той чи інший бік є нормальним явищем. "Як і обіцяв НБУ, курс може як послаблюватися, коли ситуація на ринку погіршується, так і змінюватися, коли ситуація покращується", – сказав Ніколайчук.

Гривня не падати

Зі свого боку, голова Комітету Верховної Ради з фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев ("Слуга народу") нагадав: готівковий курс за 40 грн/долар в Україні був ще у липні 2022 року. І після майже двох років ситуація на готівковому валютному ринку "ледь змінилась".

Він підрахував, що з початку року гривня девальвувала на 5,3%. При цьому уряд при розрахунках проекту бюджету виходив із девальвації приблизно на 10% (42,1 грн/дол. на кінець року, 40,7 грн/дол. – середній рік).

"Зараз ми десь усередині цього "сценарію". За майже 8 місяців з початку відв'язки від фіксованого курсу в жовтні 2023 року гривня знецінилася на 8,8%. Це дуже помірні темпи девальвації для таких умов, в яких функціонує економіка та валютний міжбанк. Загалом ситуація на валютному ринку залишається стабільною та контрольованою, що підтримується значними валютними резервами на рівні 42,4 млрд дол. та послідовною політикою скасування валютних обмежень", – резюмував Гетманцев.

Як повідомляв OBOZ.UA, тим часом у банківському секторі очікують, що у червні курс готівкового долара в Україні перебуватиме в межах 40-41 грн. Причому як у банках, так і обмінниках.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

Источник материала
Поделиться сюжетом