В Україні помітно змінився курс долара: скільки тепер коштує валюта в банках та обмінниках
В Україні помітно змінився курс долара: скільки тепер коштує валюта в банках та обмінниках

В Україні помітно змінився курс долара: скільки тепер коштує валюта в банках та обмінниках

Курс долара в Україні офіційно оновлює нові максимуми, але в банках і обмінниках рекордів не спостерігається. Так, вранці 30 травня у комерційних банках вартість готівкового долара встановилася на рівні 40,38/41 грн. Це на 8-10 копійок дорожче, ніж було напередодні, але поки що далеко від рекордів 2022 року, коли ціна на готівковий долар сягала й 43 грн.

Про це свідчать дані моніторингу. Небанківські обмінники пропонують долар у середньому по 40,46/41,03 грн (купівля/продаж).

Водночас Національний банк України (НБУ) на 30 травня розрахував офіційну вартість долара на новому рекордному рівні 40,48 грн. Як пояснював голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев, такий підхід зменшує розрив між офіційним та "вуличним" курсами долара.

"Такий готівковий курс у нас був ще в липні 2022 року. Минуло майже два роки війни, а ситуація на готівковому валютному ринку ледь змінилася", – зазначив нардеп.

Крім того, коливання гривні "по НБУ" насправді не такі значні, як може здатися. З початку 2024 року гривня девальвувала приблизно на 6%. При цьому уряд при розрахунках держбюджету виходив із девальвації приблизно на 10% (42,1 грн/дол. на кінець року, 40,7 грн/дол. – середній за рік).

Курс долара сьогодні: де вигідніше купувати та продавати валюту

У найбільших комерційних банках України 30 травня курс долара у продажу встановився в діапазоні 40,95-41 грн. Купують долар за 39,85-40,5 грн.

Курси валют у таблиці взяті з сайтів банків і можуть відрізнятись від фактичної вартості долара у касах – іноді там стягують додаткові комісії. Дізнатися точний обмінний курс можна, звернувшись до колцентру конкретного банку.

На чорному ринку, тобто у приватних оголошеннях про купівлю-продаж валюти, середній курс долара виявився помітно вищим за банківський у покупці і трохи вищим у продажу. Так, американську валюту "з рук" 30 травня пропонують за ціною 40,9/41,05 грн (купівля/продаж).

Чого чекати від курсу долара в Україні: прогноз

Прогноз курсу долара у травневому огляді інвестиційної компанії Dragon Capital погіршився. За підрахунками аналітиків, в Україні до кінця 2024 року очікується контрольоване послаблення курсу гривні до 42 грн/дол. Тобто долар може подорожчати приблизно на 4%.

"З огляду на уповільнення інфляції та стабільні інфляційні очікування, помірна девальвація не несе ризиків для макрофінансової стабільності", – упевнені аналітики. Вони наголошують, що контрольоване ослаблення гривні дозволить:

  • зменшити потреби у фінансуванні держбюджету з допомогою внутрішніх позик, т.к. збільшиться гривневий еквівалент міжнародної допомоги;
  • скоротити втрату резервів від первинних ефектів валютної лібералізації.

Щодо ближчої перспективи, то банківський сектор прогнозує курс готівкового долара в червні в межах 40-41 грн. Як розповів OBOZ.UA начальник департаменту казначейства Глобус Банку Тарас Лєсовий, загалом ситуація на валютному ринку залишатиметься контрольованою.

За його словами, навіть якщо курсові показники "проб'ють" закладений у бюджеті середньорічний курс у 40,7 грн/долар, "то за певних економічних умов курсові показники надалі можуть дещо знизитися". "У червні на ринку діятиме режим керованої гнучкості, що гарантує часті та різноспрямовані курсові зміни, однак вони не будуть надмірними. До того ж, ми припускаємо, що різновекторність на валютному ринку може тривати за аналогією травня: коли період зростання тривав протягом 3-4 днів, а потім змінювався протилежним низхідним напрямком і навпаки", – розповів банкір.

Як повідомляв OBOZ.UA, за словами фінансового експерта Сергія Фурси, найближчим часом Національний банк триматиме курс гривні в діапазоні 40-41 грн/долар. Однак курсу 50 грн/долар і вище не буде.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

Источник материала
Поделиться сюжетом