Прогноз курсу долара: чи дорожчатиме валюта в червні
Прогноз курсу долара: чи дорожчатиме валюта в червні

Прогноз курсу долара: чи дорожчатиме валюта в червні

У червні різких стрибків курсу гривні не очікується. Відхилення від "стартового" курсу навряд чи перевищать 2% чи близько 1 гривні.

Таку думку у коментарі УНІАН висловив начальник департаменту казначейства "Глобус Банку" Тарас Лісовий.

Він вважає, що НБУ продовжить дотримуватись режиму "керованої гнучкості" з частими, майже щоденними змінами курсу в той чи інший бік, а баланс попиту та пропозиції зберігатиметься за рахунок інтервенцій.

Курс валюти в Україні може суттєво змінитись під впливом таких чинників, як ситуація на фронті, обсяги військової допомоги та результати Глобального саміту світу. Ці чинники впливатимуть побічно.

А ось прямий вплив можуть мати можливі атаки на енергетичну інфраструктуру з наступними обмеженнями енергопостачання для підприємств та населення.

Фактором ризику стане розгін теми нелегітимності влади ворожими інформаційними структурами.

Серйозним викликом залишається зростання вартості енергоносіїв та пов'язане з ним прискорення інфляції.

Водночас, на думку Лісового, консолідовані зусилля влади та суспільства прозора мобілізація дозволять утримати ситуацію під контролем. Плюс до цього міцні валютні резерви Нацбанку забезпечать стабільність гривні.

"Можна припустити, що, незважаючи на можливу "бурхливість" червня, загальні курсові показники не зазнають радикальних змін. Відхилення від стартового курсу червня місцями можуть досягати 2% (близько 1 грн). І навіть якщо офіційний курс "раптово" перетне середньорічний курс у 40,7 грн, який закладений у бюджеті на 2024 рік, нічого страшного не станеться: ринок живе за своїми законами і, як це траплялося раніше, після зростання завжди слід очікувати період курсового зниження", - резюмував банкір.

Раніше економісти та аналітики зазначили, що недавнє ослаблення офіційного курсу гривні, яке розпочалося 20 травня, не було викликане збільшенням попиту на іноземну валюту.

Теги по теме
курс валют курс доллара
Источник материала
Поделиться сюжетом