Банки та обмінники за вихідні переписали курс долара: скільки тепер коштує валюта
Банки та обмінники за вихідні переписали курс долара: скільки тепер коштує валюта

Банки та обмінники за вихідні переписали курс долара: скільки тепер коштує валюта

Курс долара в Україні офіційно оновив новий максимум, але в банках та обмінниках рекордів не спостерігається. Так, 3 червня у комерційних банках вартість готівкового долара встановилася на рівні 40,5/41,1 грн. За вихідні долар подорожчав на 5 копійок у продажу, але не змінив курс купівлі. Значення далекі від піків 2022 року, коли ціна на готівковий долар сягала 43 грн.

Про це свідчать дані моніторингу. Небанківські обмінники пропонують долар у середньому по 40,69/41,1 грн (купівля/продаж).

У той же час Національний банк України ( НБУ ) на 3 червня розрахував офіційну вартість долара на новому рекордному рівні 40,54 грн. Як пояснював голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев, такий підхід зменшує розрив між офіційним та "вуличним" курсами долара.

"Такий готівковий курс у нас був ще у липні 2022 року. Минуло майже два роки війни, а ситуація на готівковому валютному ринку ледь змінилася", – зазначив нардеп.

Загалом коливання гривні "за НБУ" не такі значні, як може здатися. З початку 2024 року гривня девальвувала приблизно на 6%. При цьому уряд при розрахунках держбюджету виходив із девальвації приблизно на 10% (42,1 грн/дол. на кінець року, 40,7 грн/дол. – середній рік).

Курс валют сьогодні: де вигідніше купувати та продавати долари

У найбільших комерційних банках України 3 червня курс долара у продажу встановився в діапазоні 40,99-41,15 грн. Купують долар за 40,05-40,55 грн.

Курси валют у таблиці взяті з сайтів банків і можуть відрізнятись від фактичної вартості долара у касах – іноді там стягують додаткові комісії. Дізнатися точний обмінний курс можна, звернувшись до кол-центру конкретного банку.

На чорному ринку, тобто у приватних оголошеннях про купівлю-продаж валюти, середній курс долара виявився помітно вищим за банківський у покупці. Так, американську валюту "з рук" 3 червня пропонують за ціною 41/41,1 грн (купівля/продаж).

Курс долара в Україні: прогноз на червень

Як розповів OBOZ.UA начальник департаменту казначейства Глобус Банку Тарас Лєсовий, вартість американської валюти поки що перебуватиме в межах 40-41 грн. Він наголосив, що щоденні курсові зміни очікуються на рівні до 30-50 коп. у банках та до 50 коп. в обмінних пунктах.

При цьому банкір підкреслив: незважаючи на те, що щоденні курсові зміни будуть досить помітними, у тижневому розрізі вони не будуть критичними. Більше того, ці зміни не стануть випробуванням для ринку.

"Ринок перебуватиме в режимі керованої гнучкості, суть якого полягає в змінності курсів залежно від попиту та пропозиції. Однак регулятор має важелі впливу на ринок через валютні інтервенції, тому будь-якої миті може втрутитися, наприклад, збільшивши обсяг валютних вливань", – резюмував Лєсовий.

Як повідомляв OBOZ.UA, фінансовий експерт Сергій Фурса раніше зазначав: подолання офіційним доларом планки 40 грн було очікуваним. Проте в найближчому майбутньому курсу 50 грн/долар і вище не буде.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

Источник материала
Поделиться сюжетом