Фінансова допомога переселенцям: чи можуть її отримати ВПО, які евакуювалися повторно
Фінансова допомога переселенцям: чи можуть її отримати ВПО, які евакуювалися повторно

Фінансова допомога переселенцям: чи можуть її отримати ВПО, які евакуювалися повторно

Для того щоб отримати допомогу в разі повторної евакуації, переселенцям необхідно звернутися безпосередньо до ЦНАПу.

Через початок повномасштабної війни багато жителів України змушені були покинути свої домівки і переселитися в безпечніші райони країни, ставши внутрішньо переміщеними особами. Такі люди мають право на виплати ВПО навіть у разі повторної евакуації з небезпечних регіонів. Про це повідомляють фахівці "Юридичного порадника для ВПО".

Під час евакуації з небезпечних регіонів сім'ї мають право на отримання допомоги на проживання ВПО як під час первинного переміщення, так і повторно, якщо таке переміщення здійснюється:

  • з території, на якій оголошено обов'язкову евакуацію після 1 серпня 2023 р., якщо особу включено до переліку осіб, яких обов'язково/примусово евакуюють. Потрібно обов'язково звернутися до ОВА для включення до переліку осіб, яких обов'язково/примусово евакуйовано, навіть у разі самостійної евакуації або за допомогою благодійних, громадських організацій. Звернутися можна засобами телефонного/поштового/електронного зв'язку;
  • з території, на якій тривають бойові дії або тимчасово окупованих РФ, яка включена до Переліку;
  • після повернення додому житло людини було знищено або пошкоджено до ступеня непридатності до проживання. Інформація про відповідний факт має бути внесена до Реєстру пошкодженого та знищеного майна (за технічної можливості) або уповноважений орган має подати документальне підтвердження.

При цьому юристи зазначають, що допомогу призначають на сім'ю.

Звернутися за виплатами вперше можна як онлайн (застосунок "Дія"), так і безпосередньо — до ЦНАПу, органу соціального захисту населення, виконавчого органу сільської, селищної, міської ради. У разі повторного звернення на сім'ю онлайн звернення недоступне.

Нагадаємо, що українські пенсіонери віком від 70 років, які отримують виплати, менші за 10 340,35 грн, отримають додаткову надбавку до своїх пенсій з 1 травня. Пенсіонери отримуватимуть додаткові кошти щомісяця після досягнення відповідного віку. Перерахунок відбудеться автоматично.

Теги по теме
помощь
Источник материала
Поделиться сюжетом