Фінляндія намагається закрити новий маршрут для мігрантів через Росію до Європи — Reuters
Фінляндія намагається закрити новий маршрут для мігрантів через Росію до Європи — Reuters

Фінляндія намагається закрити новий маршрут для мігрантів через Росію до Європи — Reuters

Фінляндія намагається закрити новий маршрут для мігрантів через Росію до Європи — Reuters

Фінляндія посилює прикордонні заходи на тлі загроз з боку Росії.

Фінська влада побоюється, що мир і спокій в таких місць, як у громаді Холола, незабаром може бути зруйнований прибуттям великої кількості шукачів притулку. Гельсінкі вважає це частиною "гібридної війни", яку Росія веде проти Заходу.

Фінляндія розгортає більше прикордонних патрулів, безпілотників і електронних детекторів, а також будує паркани вздовж ділянок кордону. Очікується, що парламент у Гельсінкі перед літніми канікулами схвалить нове жорстке законодавство, яке, на думку критиків, порушуватиме зобов'язання країни у сфері прав людини, зазначає Reuters.

Наприкінці минулого року Фінляндія на невизначений термінзакрила всі пункти перетину кордону з Росією протяжністю 1340 км після того, як цим маршрутом прибули близько 1300 мігрантів з таких країн, як Сирія і Сомалі. З того часу лише кілька десятків шукачів притулку перетнули кордон з Фінляндією, але Гельсінкі вважає, що Кремль готовий у будь-який момент перекинути через нього ще більше мігрантів, що Москва категорично заперечує.

Згідно із запланованим новим законодавством, фінські прикордонники зможуть залучати тисячі резервістів для патрулювання кордону, виявлення телефонних сигналів мігрантів, відправлення мігрантів до центрів утримання під вартою і — що є найбільш суперечливим — повертання їх назад до Росії, не приймаючи їхніх прохань про надання притулку.

"Фінляндія не може просто так дозволити відкриття такого нового маршруту [для мігрантів] до Європи", — заявила в інтерв'ю Reuters міністр внутрішніх справ Фінляндії Марі Рантанен, представниця націоналістичної Партії фінів.

Її міністерство визнало, що плани прийняття тимчасового законодавства, спрямованого на повернення мігрантів до Росії, порушують міжнародні зобов'язання Фінляндії в галузі прав людини. Міжнародна організація Amnesty International заявила в понеділок 10 червня, що ці плани підривають доступ до притулку і ризикують "стати зеленим світлом для насильства і відсічі на кордоні".

Раніше ми повідомляли, що прем'єр-міністр Фінляндії Петтері Орпо заявив, що його країна готує кроки для усунення потенційних ризиків для безпеки, пов'язаних з російською власністю поблизу об'єктів критичної інфраструктури. Фінляндія розглядає проєкт повної заборони на купівлю нерухомості громадянами держав, чия батьківщина "порушила територіальну цілісність й може загрожувати безпеці Фінляндії".

Источник материала
Поделиться сюжетом
Упоминаемые персоны