Курс евро змінився після виборів до Європарламенту – ЗМІ
Курс евро змінився після виборів до Європарламенту – ЗМІ

Курс евро змінився після виборів до Європарламенту – ЗМІ

Євро подешевшав одразу після виборів до Європарламенту та нищівної поразки партії влади у Франції. Зниження вартості європейської валюти достатньо помітне – 0,5%. Європейська спільна валюта тепер коштує на ринку ЄС майже однаково з американським доларом – 1,0764.

На думку оглядачів Reuters, ключова причина зменшення вартості євровалюти полягає в тому, що президент Франції Еммануель Макрон ініціював дострокові парламентські вибори. Ці вибори пов'язані з тим, що Макрон та партія, яка його підтримує, фактично отримали поразку на виборах. Саме з політичних мотивів довіри виборців до нинішнього французького уряду Макрон і оголосив дострокову парламентську кампанію. Таке рішення дійсно може вплинути на економічну активність в одній з найбільших європейських країн – Франції.

Результати виборів також свідчать про втрату політичної довіри і до коаліційного уряду в Німеччині – ще однієї значної за економічними показниками країни ЄС. Закликів до канцлера Німеччини щодо проведення позачергових виборів не лунає. Однак деякі політики, що отримали перевагу у новому складі ЄП, наприклад християнські демократи, вважають, що курс Берліна має бути відкоригований під політичні реалії нового складу Європарламенту.

На думку економістів, дешевший євро внаслідок результатів виборів – це не краща новина для фінансових, інвестиційних та промислових ринків. Зменшення довіри до європейської валюти свідчить про наявність елемента невизначеності, який привносить в економіку політична ситуація, зазначають оглядачі видання.

За попередніми результатами, правоцентристська Європейська народна партія (EPP) отримає щонайменше 184 із 720 мандатів. У топсписку фракцій також будуть Прогресивний альянс соціалістів і демократів (S&D) – 139 мандатів, Об'єднання ліберальних політиків "Оновити Європу" (Renew Europe) – 80, Партія "Європейські консерватори і реформісти" (ECR) – 73. Також перемагають і отримують значну кількість мандатів праві політсили "Ідентичність і демократія" (ID) – 58 і "Зелені" – 52. Позапартійні матимуть 45 голосів в Європарламенті. "Ліві" матимуть 36 мандатів, а інші партії – 53 місця в ЄП.

Джерело: ZN.UA

Теги по теме
Европарламент
Источник материала
Поделиться сюжетом