Низку гривневих купюр виведуть з обігу: НБУ вилучить купюри різних номіналів
Низку гривневих купюр виведуть з обігу: НБУ вилучить купюри різних номіналів

Низку гривневих купюр виведуть з обігу: НБУ вилучить купюри різних номіналів

Ряд гривневих купюр, випущених до 2003 року, буде виведено з готівкового обігу з метою оптимізації номінального ряду. Хоча точна дата цього поки що не визначена, гроші можна буде обміняти до кінця дії воєнного стану, а також протягом трьох місяців після його завершення. Про це повідомили в НБУ.

Згідно з повідомленням Національного банку України (НБУ), з обігу виводяться купюри різних номіналів, зокрема: 1, 2, 5, 10, 20, 50, 100 і 200 гривень.

"Ці купюри вже тривалий час вилучаються з обігу і не приймаються під час готівкових розрахунків за товари та послуги", – зазначили в НБУ.

Обмін гривневих банкнот старих зразків (випущених до 2003 року) здійснюється безкоштовно і без обмежень. Обмінюють гроші на банкноти всіх номіналів, які наразі перебувають в обігу. Для цього можна звернутися до Національного банку України за наступними адресами:

  • Київ: Контрактова пл., 2А
  • Дніпро: вул. Воскресенська, 13
  • Львів: вул. Коперника, 4
  • Одеса: вул. Рішельєвська, 8
  • Харків: Театральна пл., 1
  • Хмельницький: вул. Володимирська, 91

Також обмін можна здійснити в уповноважених банках: Ощадбанк, ПриватБанк, Райффайзен Банк, ПУМБ.

Як зазначили в НБУ, вилучення старих банкнот є частиною процесу оптимізації номінального ряду банкнот та монет гривні. Це має підвищити захист та якість грошей, а також зробити готівкові розрахунки більш комфортними та простими.

Останні новини України:

Також Politeka писала, "Нацбанк" посилив правила для українців.

Теги по теме
Деньги Нацбанк
Источник материала
Поделиться сюжетом