Фотокнига Ганни Грабарської «Моя мама хоче повернутися додому» ввішла до шортлиста премії Les Recontres d’Arles
Фотокнига Ганни Грабарської «Моя мама хоче повернутися додому» ввішла до шортлиста премії Les Recontres d’Arles

Фотокнига Ганни Грабарської «Моя мама хоче повернутися додому» ввішла до шортлиста премії Les Recontres d’Arles

Видання змагатиметься за перемогу в одній з трьох номінацій — The Author Book Award, яка «нагороджує найкращий авторський проєкт за сучасну фотороботу».

Книга української фотографки Ганни Грабарської «Моя мама хоче повернутися додому» потрапила до шортлиста книжкової премії одного з найпрестижніших фестивалів фотографі Les Recontres d’Arles. Про це авторка повідомила на своїй фейсбук-сторінці та підтвердила «Детектору медіа».

«Чесно кажучи, я настільки шокована цим. Не те щоб книга не вписувалася в їх рівень або була менш достойною за інші пройти в такий серйозний конкурс.

Я цілком і повністю очікувала, що вона пройде. Просто це все відчувається як сюр. Арль завжди здавався мені недосяжною величиною.І ось — моя книга там. Здається, момент, коли я прочитала цей лист, щось змінилося дуже глибоко в мені. В хорошу сторону, звісно. Хочу його запамʼятати», — написала Ганна.

Як йдеться на сайті Les Recontres d’Arles, фотокнига «Моя мама хоче повернутися додому» змагатиметься за перемогу в одній з трьох номінацій — The Author Book Award, яка «нагороджує найкращий авторський проєкт за сучасну фотороботу».

У коментарі «Детектору медіа» Ганна Грабарська зазначила, що самостійно посилала книгу на конкурс: «Відбір відбувається у форматі опен-колу, коли автори або видавці зі всього світу надсилають свої книги».

За її словами, церемонія нагородження переможців відбудеться вже 1 липня, в перший тиждень-відкриття фестивалю.

Зазначимо, що цьогоріч в конкурсі у трьох номінаціях було відібрано 122 книги. Упродовж всього фестивалю їх демонструватимуть у La Mécanique Générale.

Роботи-переможці, опубліковані в період з 1 травня 2023 року по 10 травня 2024 року, отримають нагороду в розмірі 6000 євро. Їх визначить журі, до складу якого цього року входять Лаура Морш-Кін, Емілі Паутус і Хлоя Ребман. 

У книзі авторка засобами фотомистецтва розповідає про біженство через війну крізь призму досвіду своєї мами. Через початок повномасштабної війни Ганна разом з мамою виїхали з України. Робота над книгою розпочалася саме в дорозі з Кривого Рогу до Нідерландів.

Ганна Грабарська — українська фотографка. Як фотожурналістка співпрацювала з різними медіа та громадськими організаціями, зокрема з Рухом «Чесно». У 2020 році відкрила власну портретну фотостудію в Будинку художника в Києві.

Фото: Ганна Грабарська/фейсбук

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Источник материала
loader
loader