Мобілізація 2024: які адмінпослуги будуть недоступні без військового квитка
Мобілізація 2024: які адмінпослуги будуть недоступні без військового квитка

Мобілізація 2024: які адмінпослуги будуть недоступні без військового квитка

Голова Мін’юсту Денис Малюська підкреслив, що держава може цілком законно вимагати військово-облікові дані при зверненні чоловіків. Він уточнив, що йдеться про "сотні, якщо не тисячі" послуг.

Громадянам, які уникають мобілізації в Україні, будуть все частіше відмовляти у наданні послуг. Про це заявив міністр юстиції Денис Малюська в інтерв’ю, опублікованому на YouTube-каналі "Це ніхто не буде дивитись" 11 червня.

Чи законно відмовляти у послугах ухилянтам від мобілізації в Україні?

Закон про адміністративні послуги передбачає, що при зверненні громадян за якоюсь послугою держава може вимагати як умову її надання військово-облікові документи. Міністр підкреслив, що якщо надання військового квитка стане обов’язковим, це дозволить українцям "з’являтись на радарах держави".

"Це нормальний, правильний, природний процес. Процес триває. Я не можу сказати, що ми повсюдно запровадили такі механізми. Але, на моє переконання, він буде з’являтись все частіше. Все частіше для надання послуг військовозобов’язаним держава буде запитувати військово-обліковий документ", — запевнив він.

Мобілізація в Україні: для яких послуг будуть потрібні документи від ТЦК

Малюська пояснив, що очікувати масштабної реформи не слід. Законодавство вже передбачає можливість вимагати військовий квиток. З його слів, йдеться про "сотні, якщо не тисячі" послуг, при наданні яких можна виставити таку вимогу.

"Я переконаний, що на певних послугах ми не запроваджуватимемо. Це все, що стосується членів сім’ї військовозобов’язаного, дітей військовозобов’язаного. В цьому випадку держава жодних блоків не буде ставити. Ми досить обережно ставимось до оцінки, де послуги не є критично важливими, а де вони важливі", — зазначив голова Мін’юсту.

Він уточнив, що військово-облікові документи вимагатимуть при наданні послуг, потрібних "задля гарного життя" та особистого комфорту військовозобов’язаного. Чиновник переконаний, що це станеться "рано чи пізно". У випадку критично важливих для життя послуг таких змін не передбачається.

Інтерв"ю з Денисом Малюською (про адмінпослуги для ухилянтів — з 2:57)

Нагадаємо, до 5 липня в Україні мають реалізувати автоматичну взаємодію між двома реєстрами. "Оберіг" отримуватиме дані з Пенсійного фонду. Стало відомо, чиї дані будуть передавати та про яку саме інформацію йдеться.

У Міноборони відповіли, куди можуть мобілізувати в України тих, хто має проблеми зі здоров’ям.

Источник материала
Поделиться сюжетом