Пріцкер: Україна має потенціал для зовнішніх інвестицій
Пріцкер: Україна має потенціал для зовнішніх інвестицій

Пріцкер: Україна має потенціал для зовнішніх інвестицій

Пріцкер: Україна має потенціал для зовнішніх інвестицій

"Інвестиції в Україну зараз варті того, щоби їх вкладати сьогодні".

Спеціальна представниця США з питань економічного відновлення України Пенні Пріцкер заявила, що наша держава попри війну і нестабільність має потенціал для зовнішніх інвестицій. Про це повідомляє Укрінформ.

"Дійсно, у світі є простіші місця для вкладення інвестицій. Тож, чому Україна, і чому зараз?", – зазначила Пріцкер.

За її словами, існує кілька комплексних причин, чому інвестиції в Україну зараз варті того, щоби їх вкладати сьогодні.

По-перше, каже чиновниця, уряди Європи, США, а також інших країн працюють з українською владою для забезпечення безпеки. Йдеться, у тому числі, про повітряний захист критично важливої інфраструктури, енергетичної безпеки, покращення процесів урядування в країні в період війни.

Однак, наголосила Пріцкер, і західні країни, і в Києві "дуже зосереджені" на реформах. Спецпредставниця Вашингтону підкреслила, що дуже багато колективних зусиль докладається для того, щоби допомоги Україні інтегруватися в Західний світ, бути сприятливим середовищем для бізнесу та допомогти їй виграти війну.

По-друге, Україна дійсно надзвичайно багата на природні ресурси, продовжила вона. Але, крім того, що країна має поклади металевих руд, мінералів та інших копалин, Україна також є житницею для всього світу, яка поставила за мету прогодувати 600 мільйонів людей на рік.

"У світі не так багато країн, які можуть це зробити або навіть прагнути це зробити", – додала вона.

Водночас, зауважила Пріцкер, Україна має величезний цифровий та ІТ-потенціал, а також можливості для технологічного виробництва та винахідництва. І зараз це найбільш помітно у військовій площині, коли українці модернізують та поєднують старі й нові системи, виготовлені на Заході, в СРСР, в Україні та застосовують їх ефективно.

"І найголовніше – це люди", – розповіла спеціальна представниця.

Пріцкер також додала, що українці мають величезне бажання повернути свою країну з-під впливу Росії в західну цивілізацію. Також люди сповнені рішучості відновити мирне життя.

Раніше глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн під час церемонії відкриття Ukraine Recovery Conference 2024 заявляла, що для України вже у липні стануть доступними 1,5 мільярда євро із доходів від заморожених активів РФ.

Источник материала
Поделиться сюжетом