Даємо додаткові можливості ворогу: у ГУР розкрили новий факт про роботу Telegram
Даємо додаткові можливості ворогу: у ГУР розкрили новий факт про роботу Telegram

Даємо додаткові можливості ворогу: у ГУР розкрили новий факт про роботу Telegram

За словами представника розвідувального відомства Андрія Юсова, Telegram популярний в Україні, проте держава жодним чином не регулює його діяльність.

Месенджер Telegram швидше реагує на запити спецслужб Російської Федерації, ніж на звернення України. Про це сказав представник Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони Андрій Юсов під час публічного обговорення законопроєкту №11115, передає "Детектор медіа".

За словами Андрія Юсова, звернення українських відомств до Telegram залишаються безрезультатними. При цьому платформа активно взаємодіє з країною-агресором. Як приклад спікер наводить блокування "Русского национального движения" за запитом російських спецслужб.

"Швидкість реакції та взаємодії платформи Telegram на запити російської влади і спецслужб узагалі не йдуть у жодне порівняння з наявною комунікацією з боку Telegram щодо держави Україна", — сказав представник розвідувального відомства.

Андрій Юсов також вказав на те, що Telegram користується популярністю серед українців. За його словами, держава ніяк не впливає і не регулює діяльність цієї платформи, тим самим даючи додаткові можливості окупантам. Крім того, в Україні немає офіційного представництва месенджера. Як зазначають у ГУР, представника Telegram Ремі Вона, на якого посилаються медіа, "ніхто ніколи не бачив", і його існування не доведено.

"Усі ризики щодо Telegram, які озвучувалися і рік, і два тому, залишаються актуальними, ми можемо лише констатувати нові факти", — підсумував представник ГУР.

Нагадаємо, експерт із кібербезпеки Костянтин Корсун вважає, що чат-бот для військовослужбовців та їхніх сімей "Армія+" може стати джерелом витоку особистих даних військових, оскільки створений на базі месенджера Telegram.

Зі свого боку творець Telegram Павло Дуров стверджує, що чутки про вплив влади РФ на його платформу поширюють конкуренти, яким не подобається аудиторія додатка, що становить понад 900 мільйонів осіб.

Теги по теме
Украина Россия безопасность
Источник материала
Поделиться сюжетом