14 июля, воскресенье
С картинками
Текстовый вид
ru
Украинский
Русский
Найбільший в історії України антикорупційний проєкт: Держфінмоніторинг підписав важливий меморандум
Найбільший в історії України антикорупційний проєкт: Держфінмоніторинг підписав важливий меморандум

Найбільший в історії України антикорупційний проєкт: Держфінмоніторинг підписав важливий меморандум

Державна служба фінансового моніторингу України уклала меморандум про співпрацю з проектом "Сприяння чесноті у діяльності державного сектору" (Pro-Integrity) щодо надання міжнародної технічної допомоги. Цей проєкт – найбільша антикорупційна ініціатива в історії України.

Про це повідомила пресслужба Держфінмоніторингу. Зазначається, що меморандум було підписано за участю голови відомства Ігоря Черкаського. Проєкт Pro-Integrity впроваджується DAI Global за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та Міністерства закордонних справ у справах Співдружності та розвитку Великобританії (FCDO).

Ігор Черкаський під час заходу подякував партнерам за увагу до питання боротьби з відмиванням коштів в Україні. Також він розповів про роль Держфінмоніторингу у системі фінансового моніторингу.

Глава відомства наголосив, що реалізація спільних ініціатив, відображених у Меморандумі, сприятиме стабільності та сталому розвитку України. А також підвищенню прозорості фінансових потоків, зміцненню цілісності та стійкості національної та міжнародної фінансових систем.

У свою чергу керівник проєкту Пітер Дімітрофф наголосив: боротьба з фінансовими злочинами важлива для України як під час агресії РФ проти України, так і в мирний час. За його словами, підписання меморандуму з Держфінмоніторингом є одним із пріоритетних для Pro-Integrity і "закладає основу для довгострокового співробітництва, спрямованого на підвищення ефективності у напрямі боротьби з відмиванням коштів та корупційними злочинами".

Крім того, окремий меморандум про співпрацю із проєктом Pro-Integrity підписала і Академія фінансового моніторингу. Вона перебуває у сфері управління Держфінмоніторингу. Це перший меморандум, підписаний Pro-Integrity з навчальним закладом в Україні.

Що таке проєкт Pro-Integrity

Проєкт "Сприяння чесноті у діяльності державного сектору" (Pro-Integrity) – це п'ятирічна програма, яка стартувала 2024 року в Україні. Вона є найбільшою антикорупційною ініціативою в історії країни.

Мета Pro-Integrity – підтримати зусилля України щодо боротьби з корупцією та підвищити прозорість на всіх рівнях державного управління. Проєкт зосереджений на трьох основних пунктах:

1. Зміцнення національної антикорупційної інституційної спроможності. Це посилення спроможності національних інституцій запобігати, виявляти та стримувати корупцію.

2. Посилення антикорупційного комплаєнсу та контролю в органах місцевого самоврядування. Передбачається забезпечення надійних механізмів дотримання антикорупційного законодавства та контролю на місцевому рівні.

3. Сприяння прозорості та підзвітності у заходах щодо забезпечення стійкості, відновлення та реконструкції. Проєкт закладає основу для майбутніх зусиль щодо відновлення, забезпечуючи їх прозорість та інклюзивність.

"Програма залучатиме широке коло зацікавлених сторін на національному, регіональному та муніципальному рівнях. До них належать спеціалізовані антикорупційні установи уряду України, органи місцевого самоврядування, український приватний сектор та організації громадянського суспільства", – зазначили у Держфінмоніторингу.

Як повідомляв OBOZ.UA, також Україна посилить обмін розвідувальної фінансової інформації з європейськими партнерами. Відповідні міжнародні договори міжвідомчого характеру було укладено з підрозділами фінансової розвідки Німеччини, Норвегії та Гібралтару.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

Источник материала
Поделиться сюжетом
Упоминаемые персоны