Юрист розповів, що зміниться у військовому обліку жінок із 17 липня
Юрист розповів, що зміниться у військовому обліку жінок із 17 липня

Юрист розповів, що зміниться у військовому обліку жінок із 17 липня

Українцям розповіли про зміни у військовому обліку жінок.

Як передає "Хвиля", про це повідомив юрист громадського об'єднання "Центр економічно-правового розвитку" Андрій Корбецький.

Так, в Україні зараз велика потреба у призові громадян із медичною освітою, тому багатьох громадян непокоїть мобілізація жінок медиків та фармацевтів. На даний момент вони можуть вступити до лав Сил оборони лише за власним бажанням.

Юрист нагадав, що згідно з пунктом 11 статті 1 Закону "Про військовий обов'язок та військову службу" всі жінки, які мають медичну або фармацевтичну освіту, обов'язково мають стати на військовий облік. Тут немає жодних винятків. Однак, це стара норма.

Мобілізація в Україні / Фото: Getty Images

Зокрема, змінилася необхідність оновити дані у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП). Це потрібно зробити до 17 липня 2024 року.

"Нова зміна: тепер жінки, які перебувають на військовому обліку (медикині та фармацевтки), повинні оновити свої облікові дані у ТЦК. Недотримання цього обов'язку також призведе до штрафів та можливих тимчасових обмежень, наприклад, прав управління транспортом", - розповів Корбецький.

При цьому жінкам необов'язково особисто відвідувати ТЦК. Є можливість оновити свої дані у Центрі надання адміністративних послуг (ЦНАП) або через додаток "Резерв+".

Крім того, нещодавно уряд заборонив жінкам із медичною та фармацевтичною освітою влаштовуватися на роботу не як військовозобов'язані. Вони обов'язково мають стати на військовий облік.

Однак це не означає, що після оновлення даних цих жінок мобілізують. Таких змін у новому законі немає. Тобто мобілізація жінок залишається добровільною.

"Згідно з пунктом 12 статті 1 Закону "Про військовий обов'язок та військову службу", жінок, які перебувають на військовому обліку, можуть призвати на службу або залучити до робіт із забезпечення оборони держави лише в добровільному порядку", - пояснив юрист.

Нагадаємо, адвокат розповіла, як ТЦК надійдуть з українцями, які не оновили дані.

Источник материала
Поделиться сюжетом