Хто оновив дані до 18 травня, все одно має зробити це повторно, інакше - штраф
Хто оновив дані до 18 травня, все одно має зробити це повторно, інакше - штраф

Хто оновив дані до 18 травня, все одно має зробити це повторно, інакше - штраф

Військовозобов'язані, які оновили дані до вступу в дію нового закону про мобілізацію, але не зробили це повторно після 18 травня, отримають штраф. Про це заявив речник Полтавського ТЦК Роман Істомін в інтерв’ю Телеграфу.

- Уточнити дані протягом 60 днів мають призовники, військовозобов'язані і резервісти. Незалежно від того, заброньовані вони чи мають відстрочку. Оновити дані мають також жінки, які вже перебувають на військовому обліку. Причому наголошу: це повинні зробити й ті, хто поновлював свої військово-облікові дані ще до вступу в дію нового закону про мобілізацію, тобто до 18 травня, - розповів речник.

Речник пояснив, що поки при зупинці людини на вулиці не звертають уваги на те, оновила вона свої дані чи ні, бо відведений строк для цього ще не сплив. Але при перевірці документів можна отримати повістку.

- Перевіряючи дані конкретної особи в базі даних «Оберіг» оператор бачить дату їхнього оновлення. Якщо громадянин не уточнив їх протягом 60 днів, то йому після 16 липня буде виписано штраф, - пояснив речник.

Штраф за ухилення від мобілізації становить від 17 до 25 тис грн, а для посадових та юридичних осіб від 34 до 59 тис грн.

  • 18 травня набрав чинності новий закон про мобілізацію, який зобов'язує оновити військово-облікові дані протягом 60 днів - до 16 липня. 
  • Станом на 3 липня дані через долаток "Резерв+" оновили 2 млн українців.
     
Источник материала
Поделиться сюжетом