15 июля, понедельник
С картинками
Текстовый вид
ru
Украинский
Русский
Коли і як збільшать термін оновлення даних в ТЦК: що пояснили у Раді
Коли і як збільшать термін оновлення даних в ТЦК: що пояснили у Раді

Коли і як збільшать термін оновлення даних в ТЦК: що пояснили у Раді

Верховна Рада не встигне прийняти рішення, яке вберегло б громадян від 17-25-тисячних штрафів, наголосив нардеп Сергій Євтушок. На його думку, уряд використає інший, більш швидкий, спосіб.

Громадяни навряд чи будуть платити 17 тис. грн штрафу на неоновлення даних у територіальних центрах комплектування (ТЦК). З цих міркувань урядовці можуть продовжити термін, протягом якого слід надати ТЦК інформацію для військового обліку. Про те, коли очікувати рішення і як його прийматимуть, народний депутат з "Батьківщини" Сергій Євтушок розповів у ефірі порталу "Новини Live".

Євтушок пояснив, що або термін оновлення продовжать, або люди будуть змушені сплачувати великі штрафи. Громадяни не мають таких коштів, не бажатимуть брати кредити, щоб сплатити штраф ТЦК. Тому, на його думку, можна очікувати нового рішення урядовців. Втім, політик наголосив, що не має 100-відсоткової впевненості щодо цього питання.

Важливо З'явився ще один спосіб перевірити наявність штрафів від ТЦК: як це зробити

"Населення не готово зараз йти в кредити аби заплатити штрафи, [грошей — ред.] просто немає у людей, а штраф не маленький. Тому, напевно, ще будуть якісь додаткові рішення уряду, щоб продовжити цей дедлайн", — заявив нардеп.

Політик розповів, коли саме стануться зміни. У Верховній Раді, яка збереться 16 липня, можуть виставити це питання на голосування. Але якщо його підтримають, то знадобиться ще від двох днів, щоб рішення стало чинним. З його слів, проблему розв'яжуть швидшим шляхом: наприклад, уряд прийме відповідну постанову.

"Я думаю, це буде зроблено постановою уряду або якимось там іншим документом", — сказав він.

Оновлення даних в ТЦК - коментар нардепа щодо термінів і штрафі див. з 00:01

Зазначимо, згідно із законом про посилення військового обліку та мобілізації, громадяни України призовного віку мали 60 днів на оновлення військово-облікових даних. Дедлайн цієї процедури спливає 16 липня. Фокус розповідав, яким чином можна виконати свої обов'язки перед державою і ТЦК. Для цього можна або самостійно прийти у військкомат з усіма необхідними документами, або прийти у центри надання адміністративних послуг (ЦНАП), або оновити через застосунок "Резерв+".

Згодом представники Міноборони повідомили, що військовозобов'язані через застосунок можуть і новити дані, і отримати військові документи у електронному вигляді. Крім того, є ще один спосіб отримати підтвердження виконання правил обліку: отримати у ЦНАП витяг про те, що все зроблено вчасно. Тим часом за ігнорування цих праавил громадян очікує штраф розміром від 17 до 25,5 тис. грн, ідеться у іншому законі, підписаному Зеленським.

25 червня в Міноборони України протягом доби спершу погодились, а потім відмовились продовжувати термін, писали ЗМІ. Чому так сталось, урядовці не пояснили.

10 липня з'явилась інфографіка порталу "Опендатабот", на якій показали темпи появи боржників через штрафи ТЦК за порушення правил обліку.

Теги по теме
Верховная Рада нардепи
Источник материала
Поделиться сюжетом