22 июля, понедельник
С картинками
Текстовый вид
ru
Украинский
Русский
Жінка відмовилась платити 20% чайових за бутерброд: їй аплодували всі клієнти закладу
Жінка відмовилась платити 20% чайових за бутерброд: їй аплодували всі клієнти закладу

Жінка відмовилась платити 20% чайових за бутерброд: їй аплодували всі клієнти закладу

Експертка з етикету Діана Готтсман підтримала рішення американки й визнала, що подекуди чайові вийшли з-під контролю.

Американка зі штату Вашингтон, яка відмовилася платити 20% чайових за бутерброд, аплодували всі клієнти закладу. На її думку, подібна практика у сфері обслуговування "вийшла з-під контролю". Детальніше про цю історію розповідається на одному з тематичних форумів в Reddit.

За словами авторки допису, все було добре до тих пір, поки їй не довелося оплачувати замовлення.

"Вони автоматично додали 20% чайових, що склало $8,51 від загальної суми. Я була обурена й змусила прибрати цей пункт з чека, бо не даю чайових там, де змушена стояти, аби замовити собі їжу, отримати напій та потім прибрати за собою", — обурилась вона.

Діана Готтсман, експерт з етикету та засновниця школи дипломатичного протоколу в Техасі (США), підтримала рішення клієнтки закладу й визнала, що втома від чайових цілком реальна.

"Чайові на стійці самообслуговування, де ви замовляєте чашку кави, бублика або сендвіч, є абсолютно дискреційними. У цьому випадку жінка не зобов'язана лишати додаткові гроші за рутинну послугу, тож прохання скоригувати рахунок — це її право", — зазначила Готтсман.

Жінка обурилась через надто великі чайові
Фото: Pexels

Користувачі Reddit у коментарях переважно тієї ж думки.

  • "Чайові вийшли з-під контролю у наш час",
  • "Те, що чайові додаються без нашого дозволу, абсолютно незаконно";
  • "Ні, друзі, це так не працює. Чайові потрібно заробляти";
  • "Просто хтось хоче зекономити на заробітній платі своїх працівників".

Журналісти видання Newsweek звернулись до авторки допису за коментарем й отримали досить лаконічну відповідь.

"У Вашингтоні, де мінімальна заробітна плата становить 16,28 долара на годину, примусове стягнення чайових — це надто сміливий крок", — пояснила клієнтка.

Нагадаємо, раніше Фокус писав про 22-річну Ханну Девіс з міста Лексінгтон-Парк (штат Мериленд, США), яка три місяці наполегливо працювала офіціанткою, щоб зібрати кошти на свою заповітну мрію — тур по Європі. Задля реалізації мрії дівчина пожертвувала багатьма речами: перестала ходити на вечірки та вечеряти з друзями, а також купувала лише все найнеобхідніше.

Крім того, блогерка Мінна Лі, яка живе у Лос-Анджелесі, у світлі останніх подій задумалась про те, коли давати чайові доречно, а коли — ні. Дівчина пообіцяла собі більше не піддаватися тиску суспільства у ситуаціях, коли доплати вносять у рахунок автоматично.

Теги по теме
фото Скандал
Источник материала
Поделиться сюжетом