У Міноборони назвали ключове рішення Саміту НАТО щодо України
У Міноборони назвали ключове рішення Саміту НАТО щодо України

У Міноборони назвали ключове рішення Саміту НАТО щодо України

Питання фіксації того, що євроатлантичний курс України є незворотним, є одним з ключових рішень Саміту НАТО.

Про це під час круглого столу в Укрінформі на тему: «Трансатлантична єдність і Україна: стратегічне бачення НАТО на Вашингтонському саміті 2024 року» заявила заступниця міністра оборони Наталія Калмикова.

У Міноборони назвали ключове рішення Саміту НАТО щодо України - Фото 1

«І наша домашня робота перед самітом НАТО, і наша домашня робота після саміту НАТО - це власне і є те, що допомагає нам виходити на рівень повноправного члена запрошеного, але повноправного члена Заходу, і в майбутньому - повноправного члена Альянсу. І ті ініціативи, які були зафіксовані, такі, як ініціатива з питань безпекової допомоги та підготовки для України, це дуже важлива ключова для нас функція, яку ми зараз активно опрацьовуємо з нашого боку для того, щоб дійсно питання підготовки інфраструктури, логістики, постачання вийшли на новий рівень. Це відомо в українському публічному середовищі як Місія НАТО для України», - наголосила Калмикова.

Вона відзначила, що важливим також є рішення про виділення додаткових систем ППО для України, яке готувалась заздалегідь у ході тривалих консультацій.

«Це важливий момент для нашого планування майбутніх кроків як з точки зору бойових дій, так і з точки зору захисту інфраструктури, цивільного населення, яке в нас перебуває майже на передовій разом із військовими», - наголосила заступниця міністра.

За її словами, ще одним ключовим рішення саміту є гарантії довгострокової безпекової допомоги на рівні €40 мільярдів.

«Фіксація таких зобов’язань теж для нас важлива, тому що нам необхідно планувати, нам потрібно розуміти, який ресурс внутрішній ми використовуємо, який ресурс по двосторонніх безпекових угодах ми використовуємо, які ресурси готові надавати партнери зі всього світу, і власне рішення НАТО, яке проголошує про додаткові €40 мільярдів окремо двосторонніх безпекових угод, які укладені між Україною та іншими державами», - зазначила заступниця міністра, додавши, що широка мережа допомоги для України може стати ключем для забезпечення обороноздатності країни.

«Зараз настає час для нашої домашньої роботи, який ми плануємо виконати ефективно, швидко в інтересах країни», - наголосила Калмикова.

Своєю чергою гендиректор Укрінформу Сергій Череватий відзначив, що Саміт НАТО – це завжди визначальна подія для європейського континенту, для північноатлантичного простору і для України зокрема.

У Міноборони назвали ключове рішення Саміту НАТО щодо України - Фото 2

«Український народ, українські Збройні сили є форпостом, є головною лінією захисту не тільки безпосередньо України, але й країн ЄС, країн НАТО, загалом країн вільного світу. І те, що цей вибір (вступу України до НАТО – ред.) дається нам так важко, адже безумовно саме членство України в НАТО, на мою думку, є застереженням від подальших військових агресій і ключем до миру на європейському континенті. Тим більше, що зараз, коли українські Сили оборони, на жаль, дуже дорогою ціною, але мають колосальний досвід, який засвідчує, що ми можемо бути не тільки споживачами безпеки, але й великими контрибуторами безпеки, як у плані захисту поки що наших кордонів, а згодом це можуть бути кордони ЄС і НАТО», - сказав Череватий і додав, що Сили оборони вже можуть ділитися власним досвідом в протистоянні одній з найпотужніших армій світу.

У Міноборони назвали ключове рішення Саміту НАТО щодо України - Фото 3

Він підкреслив, що Укрінформ був, є і буде потужним майданчиком, де обговорюються нагальні питання забезпечення безпеки і територіальної цілісності України, її зовнішньо-політичного вибору і руху вперед.

Як повідомляв Укрінформ, у Вашингтоні відбувся ювілейний 75-й саміт НАТО, який одним з головних питань порядку денного розглянув нарощування військової допомоги для України та зміцнення системи стримування й оборони самого Альянсу. Під час саміту НАТО лідери країн-союзниць погодили новий пакет допомоги для України, який має дозволити їй перемогти у боротьбі проти російської агресії, стримати та забезпечити надійний захист від такої агресії у майбутньому.

Теги по теме
Украина Минобороны
Источник материала
loader
loader