Про це повідомляє Reuters, передає Укрінформ.
«Наша мета полягає в тому, щоб мати можливість заповнювати польські склади паралельно з досягненням повної, незалежної спроможності виробляти боєприпаси в Польщі протягом п'яти-восьми років», - сказав член правління державної компанії “Польська група озброєнь” (PGZ) Мацей Ідзік.
Попит на 155-міліметрові артилерійські снаряди різко зріс після вторгнення РФ в Україну в лютому 2022 року. Як і багато інших союзників, Польща відправила частину своїх запасів 155-х снарядів в Україну. Вона не має потужностей для виробництва снарядів з нуля, тому збирає їх з придбаних компонентів.
За словами Ідзіка, PGZ все ще потребує 24 місяці, щоб запустити виробництво всіх необхідних деталей, і має на меті вийти на виробництво близько 100 000 деталей на рік.
Одним з елементів, якого бракує Польщі, є засоби для виробництва багатокомпонентного палива, і Польща розглядає можливість або придбання технології, необхідної для виробництва, або створення спільного підприємства з уже відомим виробником.
«Амбіція Польщі полягає в тому, щоб склади були повними і щоб було достатньо боєприпасів для відсічі ворогу», - сказав Ідзік.
Європейський Союз прагне розширити потужності з виробництва боєприпасів до 2 мільйонів снарядів на рік до кінця 2025 року, виділивши 500 мільйонів євро (552 мільйони доларів) на збільшення поставок снарядів в Україну і поповнення запасів ЄС.
Як повідомляв Укрінформ, уряд Польщі затвердив проєкт бюджету на наступний рік з рекордними витратами на оборону, що становлять майже 187 млрд злотих (приблизно $48 млрд).