На двоїсту позицію Папи Римського щодо війни впливає його команда - експрезидент Латвії
На двоїсту позицію Папи Римського щодо війни впливає його команда - експрезидент Латвії

На двоїсту позицію Папи Римського щодо війни впливає його команда - експрезидент Латвії

Експрезидент Латвії Раймондс Вейоніс, який неодноразово спілкувався з Папою Римським Франциском, вважає, що на двоїсту позицію того щодо російсько-української війни впливає його команда. В ній є католики з усього світу - з особливою позицією з приводу Росії та України.

Таку думку Вейоніс висловив в інтерв'ю Укрінформу, коментуючи двозначні заяви та дії Франциска щодо поточної війни.

Вейоніс зазначив, що Папа Франциск, звісно, має свій чіткий світогляд, і він, як понтифік, прагне, щоб був «мир у всьому світі». «Але, як і в будь-якій державі, у Ватикані велику роль грає адміністрація. Ти можеш бути лідером, але ти маєш команду… Потрібно враховувати, що поряд із ним працюють католики з усього світу, з різних країн, з різними поглядами, в тому числі з приводу Росії та України, з приводу Європи. Вони також впливають на підбір інформації, формування позиції», – сказав Вейоніс.

На двоїсту позицію Папи Римського щодо війни впливає його команда - експрезидент Латвії - Фото 1

За його словами, Папа Франциск взагалі намагається в різних питання балансувати своє ставлення, не ставати однозначно на одну чи іншу сторону. «Звісно, у багатьох випадках це цілком нормально. Але зараз, мені здається, ситуація (щодо російсько-української війни, - ред.) така, що рано чи пізно йому доведеться стати на якийсь бік», - зазначив латвійський політик.

В цілому, Вейоніс вважає, що після п’яти зустрічей з Папою Римським Франциском в них склалося «дружнє, довірче спілкування».

Раймондс Вейоніс був міністром оборони (2014-2015) і дев’ятим Президентом Латвії (2015-2019). Наразі триває його друга каденція в якості голови Латвійської баскетбольної асоціації (LBS). На цій посаді він всіляко сприяє допомозі Україні, українським спортсменам, а також українським біженцям у Латвії.

Як повідомляв Укрінформ, Папа Римський Франциск під час зустрічі з прочанами у неділю, 1 вересня, засудив масовані обстріли Росією української інфраструктури.

Водночас перед тим, коментуючи новий закон України про діяльність релігійних організацій, які керуються з країни-агресорки, він сказав, «будь ласка, нехай жодна християнська церква не буде скасована прямо чи опосередковано: церкви не можна чіпати».

Теги по теме
война
Источник материала
loader
loader