Le Figaro: Telegram почав відповідати на запити країн у межах розслідувань кіберзлочинів
Le Figaro: Telegram почав відповідати на запити країн у межах розслідувань кіберзлочинів

Le Figaro: Telegram почав відповідати на запити країн у межах розслідувань кіберзлочинів

Після гучного арешту засновника месенджера Telegram Павла Дурова 24 серпня у Франції, платформа почала активно співпрацювати з правоохоронними органами. Telegram вже надав інформацію французькій владі в межах розслідувань кіберзлочинів, а тепер запити надійшли і від інших країн, таких як США, Південна Корея та Бельгія.

Після арешту засновника месенджера Telegram Павла Дурова у Франції, платформа почала співпрацювати з місцевими правоохоронними органами. Це стало результатом гучного затримання Дурова 24 серпня в аеропорту Бурже, яке викликало значний резонанс у світі.

Про це пише Le Figaro.

Після того, як месенджер Telegram почав відповідати на запити французької влади, подібні запити також почали надходити від інших країн, повідомляє Le Figaro.

За даними видання, такі запити, зокрема, надійшли від США, Південної Кореї та Бельгії.

«Ця співпраця вже принесла користь усім європейським країнам, що входять до Європейського агентства з питань співпраці органів юстиції (Євроюст)», — повідомило газеті джерело.

За даними джерел ЗМІ, одній з країн ЄС вдалося отримати відповіді на запити стосовно злочинної групи, яка організувала замовлення близько ста вбивств.

Крім того, Le Figaro пише, що Дуров погодився прибрати функцію «Люди поруч», посилити модерацію обміну контентом на платформі та зняти анонімність деяких користувачів.

Раніше в ЗМІ вже повідомляли, що Telegram виконав запити Управління у справах неповнолітніх (Ofmin) французької національної поліції та жандармерії в рамках кількох кримінальних розслідувань.

Платформа надала інформацію, яка може допомогти ідентифікувати певних підозрюваних у кількох справах. Серед них — справи про злочини педофілів, відзначило видання Liberation.

Невдовзі прокуратура Франції повідомила, що розслідує справу Павла Дурова за 12 статтями, серед яких співучасть в обороті наркотиків та зберігання дитячого порно.

28 серпня засновника та гендиректора Telegram Павла Дурова звільнили з-під варти. Слідчий суддя вирішив припинити затримання для проведення первинного допиту та можливого висунення обвинувачення. Для виходу на волю під судовий нагляд Дуров мав внести заставу в розмірі 5 млн євро.

За даними французької газети Liberation, співзасновник месенджера Telegram Павло Дуров на допиті заявив, що підтримував контакти з працівниками Головного управління внутрішньої безпеки Франції (DGSI) та зустрічався з ними в Дубаї. Він також нібито висловив готовність до співпраці з французькими правоохоронними органами, надавши їм свій мобільний телефон з кодом доступу.

6 вересня засновник Telegram вперше прокоментував свій арешт у Франції, назвавши звинувачення проти нього «хибним підходом». За його словами, правильно було би розпочати правові дії проти самого сервісу, а не звинувачувати керівника у злочинах третіх осіб на платформі.

  • Читайте також: Арешт Дурова: покарання за співучасть у злочинах чи наступ на свободу слова

Фото: Le Figaro.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги по теме
Франция Соцсети
Источник материала
loader
loader