Учені запустять супутник, єдиною місією якого буде знищити самого себе: навіщо це потрібно
Учені запустять супутник, єдиною місією якого буде знищити самого себе: навіщо це потрібно

Учені запустять супутник, єдиною місією якого буде знищити самого себе: навіщо це потрібно

Що задумали вчені

Хоча людство вже багато років має справу з апаратами, які повертаються з невагомості в атмосферу й згорають у ній, ми все ще не до кінця розуміємо, що в цей момент відбувається, тому Destructive Reentry Assessment Container Object (або просто DRACO) призначений саме для цієї мети, повідомили в ЄКА. Невдовзі після виходу на орбіту Землі супутник почне спуск назад в атмосферу планети. При цьому він фіксуватиме кожну секунду цього своєрідного процесу самопожертви на спеціальні датчики.

Сам космічний апарат важить близько 200 кілограмів і не має силової установки, а також не підключений до навігаційної або комунікаційної систем. Вчені будують апарат так, щоб його зовнішні оболонки згоріли в атмосфері, але особливо міцна внутрішня капсула, яка збиратиме дані, лишилася цілою. Це своєрідна чорна скринька космічного апарата, з якої потім витягнуть усі зібрані дані.

ЄКА розробляє місію DRACO, запуск якої запланований на 2027 рік, щоб покращити можливості повернення космічних апаратів у атмосферу й допомогти зменшити накопичення космічного сміття на орбіті Землі.

Наука про повернення в атмосферу є важливим елементом проєктування заходів з ліквідації космічного сміття. Нам потрібно отримати більше інформації про те, що відбувається, коли супутники згорають в атмосфері, а також перевірити наші моделі входження в атмосферу,
– каже Хольгер Краг, керівник відділу космічної безпеки ЄКА.

Унікальні дані, зібрані апаратом, допоможуть розробити технології для створення більш безпечних супутників, схожих на найсучасніші екземпляри Starlink, які здатні самостійно сходити з орбіти й згорати в атмосфері у разі незворотної поломки чи закінчення терміну служби. Такі апарати не висітимуть десятиліттями в небі, створюючи небезпеку для все ще працюючих супутників.

Як це буде

  • Час перебування DRACO в космосі буде коротким: його місія триватиме близько 12 годин і він досягне максимальної висоти в 1000 кілометрів.
  • Потім він повернеться в атмосферу над океаном у безлюдній місцевості, фіксуючи власне руйнування за допомогою чотирьох бортових камер і 200 датчиків.
  • Після того, як супутника не стане, капсула з даними розгорне парашут для більш м'якого спуску.
  • Під час спуску капсула матиме 20-хвилинне вікно, щоб передати зібрані дані на геостаціонарний супутник, перш ніж впасти в океан.
Теги по теме
Космос
Источник материала
loader
loader