Велика Британія офіційно приєдналася до європейської програми розробки далекобійних ракет, до якої входять Німеччина, Франція, Польща та інші партнери. Ця співпраця спрямована на посилення обороноздатності Європи на тлі зростання напруженості з Росією.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі заявив, що метою нової програми є розробка крилатих ракет із радіусом дії від 1000 до 2000 кілометрів, що значно розширить бойові можливості країн-учасниць, пише Army Recognition. Проєкт також спрямований на покращення інтеграції європейських систем протиповітряної оборони, що є критично важливим для безпеки НАТО.
Крім того, у межах цієї співпраці Сполучені Штати та Німеччина оголосили про тимчасове розміщення на території Німеччини американських ракет великої дальності з 2026 року. До цього озброєння входитимуть ракети SM-6, Tomahawk та гіперзвукова зброя. Це розгортання, яке Росія розглядає як загрозу своїй національній безпеці, має тимчасовий характер, поки Європа не завершить розробку власних далекобійних ракет.
Із часу російського вторгнення в Україну у 2022 році значення ракет із великим радіусом дії знову стало очевидним. Москва посилила удари, у відповідь на які Київ атакував російські об'єкти. Європейські крилаті ракети, зокрема британські Storm Shadow, французькі Scalp і німецькі Taurus, мають радіус дії близько 500 кілометрів.
Окрім ракетної програми, міністр Гілі також підтвердив готовність Великої Британії швидко розгорнути війська в Естонії для зміцнення східного флангу НАТО у відповідь на потенційну російську загрозу. Лондон вже підготував тисячі військових для швидкого розгортання вздовж кордонів із Росією. Це рішення підкреслює прагнення Великої Британії відігравати провідну роль у європейській обороні на тлі постійної напруженості у відносинах з Москвою.