Росія намагається прорвати оборону на Сватівському напрямку - військовий
Росія намагається прорвати оборону на Сватівському напрямку - військовий

Росія намагається прорвати оборону на Сватівському напрямку - військовий

На Харківському напрямку, зокрема Сватівському, в окупантів стоїть чітке завдання – із плацдарму біля річки Жеребець прорвати оборону, дійти до річки Оскіл, вийти на Борову і звідти вже продовжити тиснути вглиб України.

Про це повідомив бойовий офіцер, в.о. начштабу 2-го штурмового батальйону 3-ї ОШБр Сухопутних військ ЗСУ Максим («Максон») Зайченко у програмі «Станція Краматорськ».

За його словами, реалізувати план окупантам наразі не вдається, головним чином, завдяки зусиллям захисників України, які затято тримають оборону. «Поки що все контрольовано, проте маємо багато питань щодо озброєння, яке має надійти, а також особового складу. Підрозділи, які тримають оборону, потребують відновлення і поповнення», – зазначив військовий.

На думку Зайченка, росіяни зараз особливо озлоблені через свої репутаційні втрати: захоплені ЗСУ території на Курщині, відігнаний з місць розташування Чорноморський флот та, відповідно, втрачене панівне становище у Чорному морі. «Це суттєві втрати для них. Натомість вони намагаються використовувати свої сильні сторони. Дійсно, у росіян багато піхоти, переважаючий ресурс артилерійських систем та снарядів, кількість БПЛА теж дуже висока», – зауважив офіцер.

Росія намагається прорвати оборону на Сватівському напрямку - військовий - Фото 1

За його словами, знаючи про ці свої переваги, війська РФ тиснуть саме на сухопутні компоненти і досягають результатів. «На фронті справді є багато проблемних ділянок, але якщо оцінювати загальну складову, то вона наразі контрольована», – наголосив Зайченко.

Після бойових дій на Авдіївському напрямку, 3-тю ОШБр, яка забезпечувала збереження коридору для відходу інших підрозділів та втратила багато бійців, перекинули на Харківський напрямок на відновлення, розповів офіцер. «У нас виникли проблеми з особовим складом щодо кількості людей, які залишились у бойовій готовності, тому нас і вивели на відновлення, але знову ж таки – нас вивели на Харківський напрямок, на якому ми і відновлюємося, і обороняємося, і наступаємо, і активно воюємо», – зазначив «Максон».

Попри непросту ситуацію, зауважує Зайченко, і солдати, і офіцери ставлять за мету не фокусуватись на проблемах, а досягати результату. «Коли ми зайшли на нові позиції на Харківщині, то зайняли активну оборону, провели певні наступальні дії. Така тактика дозволяє покращити положення підрозділу. Це – закони війни: ти не можеш зайти і стояти, терпіти, ти завжди маєш заволодіти вигідним для себе положенням», – зауважив офіцер.

«Кожен день виникають проблеми, але якщо б ми сприймали їх як виправдання для себе і нічого не робили, то не стали б тією легендарною третьою штурмовою», – підкреслив воїн.

У чому насправді феномен 3-ої ОШБр, чому так багато охочих потрапити до підрозділу через рекрутинг і яка тактика допомагає воїнам, попри нестачу озброєння, домінувати над противником – про все це можна дізнатися з повної версії інтерв’ю з Максимом Зайченком у програмі «Станція Краматорськ», яку можна подивитися на новому каналі Укрінформу.

Максим «Максон» Зайченко – бойовий офіцер, брав участь в обороні Маріуполя, воював під Києвом, Запоріжжям, на Донбасі. Нині служить на Донецькому та Куп’янському напрямках.

Як повідомлялося, «Станція Краматорськ» – це спільний продукт Укрінформу та Центру протидії з дезінформацією при РНБО. Головна мета проєкту – через відверту розмову показати особисту життєву історію героя та водночас висвітлити основні російські ІПСО на тему армії та війни.

Ведучі програми Костянтин та Влада Ліберови – документальні фотографи, які фіксують події в Україні з перших днів повномасштабного вторгнення.

Теги по теме
война
Источник материала
loader
loader