Про це повідомляє корпоративний сайт Суспільного.
У першій серії проєкту «Чернігівське князівство. 1000 років» автори розповідають про гру престолів часів Київської Русі; битву Ярослава Мудрого із братом Мстиславом; приватні армії середньовіччя та оплату їх служби; князівство протяжністю від боліт підмосков'я до Керченської протоки.
Автори проєкту — Андрій Тіток і Володимир Пилипенко, графіка Анатолія Сологуба.
За словами шефредактора північно-східного хабу Суспільного та одного з авторів проєкту Андрія Тітока, на презентацію прийшло стільки людей, що не вистачило місць – людям довелось стояти в проходах храму.
«У Спасо-Преображенський собор Чернігова нас запросила директорка заповідника “Чернігів стародавній” Наталія Реброва. Це дуже символічне місце: найдавніша будівля міста 11 століття, навколо якої у нашому проєкті відбувається дуже багато подій і сюжетних ліній», - розповів Андрій Тіток.
Тисячу років тому після перемоги над братом Ярославом Мудрим на престол у Чернігові сів князь Мстислав. З цього часу почалась історія Чернігівського князівства, володіння якого у часи розквіту простягалися на 1 100 кілометрів. В історії князівства багато білих плям, збереглося мало документів, на які можна посилатися, але є й сотні наукових досліджень, підказки в архітектурі й давніх печерах. Щоб продемонструвати можливий розвиток подій, дизайнер Анатолій Сологуб використав в анімації антилекції штучний інтелект.
«Одна з місій Суспільного — зберігати й популяризувати історичну спадщину і культуру України. Цей проєкт теж має таке завдання», — зазначає Андрій Тіток.
Наприкінці листопада цього року на ютуб-каналі «Суспільне Чернігів» покажуть другу серію проєкту з трьох запланованих.
Фото: Суспільне
Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.
Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».