Про це кореспонденту Укрінформу повідомила організаторка заходу, голова ГО «Культурно-мистецька асоціація «Арт-спокуса», заслужений працівник культури України Валентина Кривцова.
Миколаєві відкрилася персональна виставка дослідниці «таврійського розпису» Любові Паранюк / Фото надані Валентиною Кривцовою
«У Центральній міській бібліотеці ім. М. Л. Кропивницького відкрилася персональна виставка «Миттєвості творчості» художниці Культурно-мистецької асоціації «Арт-спокуса» Любові Паранюк. Це її перша виставка з початку повномасштабної війни, хоча мисткиня - активна учасниця всеукраїнських акцій, обласних та міських конкурсів. Її роботи з соломоплетіння, гончарства та художнього розпису завжди привертали увагу поціновувачів мистецтва», - розповідає Кривцова.
За її словами, в експозиції представлено роботи, виконані у техніці живопису по тканині, які яскраво відображають внутрішній світ самої художниці.
Варто зазначити, що Любов Паранюк відома ще й тим, що у 2020 році почала досліджувати старовинний «таврійський розпис» - напрямок образотворчого мистецтва, сформований на Кінбурнській косі (Миколаївщина) як засіб декору екстер'єру житлових будинків. Ним розписували хати, де в образах та символах кодували щасливу долю їх власникам, розповідали про мрії, наповнювали оберегами.
Художниця вивчала його історію, проводила майстер-класи, презентувала першу персональну виставку, присвячену цьому виду мистецтва. Також вона створила авторську серію мальовок «Таврійський розпис. Календар». За відродження традицій народної творчості та аматорського мистецтва стала лауреаткою обласної премії імені Миколи Аркаса.
Також вона є співавторкою двох видань, які стали основним джерелом для вивчення «таврійки».
Любов Паранюк народилася в 1978 році в селі Смодне Івано-Франківської області, але вже через рік її родина переїхала до Очаківського району Миколаївщини. З дитинства вона зростала в атмосфері творчості, адже у великій сім'ї всі займалися рукоділлям: вишивали, в'язали, плели гачком.
Закінчила Миколаївське професійно-технічне училище №13, Київський національний університет культури та мистецтв, здобувши фах «Образотворче та декоративно-прикладне мистецтво». З 2015 року і до початку повномасштабної війни працювала викладачем з декоративного розпису Куцурубської школи мистецтв.
З початку 2022 року доєдналася до творчої діяльності ГО «Культурно-мистецька асоціація "Арт-спокуса"». Разом з іншими майстрами організації бере участь у виставкових проєктах, майстер-класах і благодійних акціях на підтримку воїнів ЗСУ.
Як повідомлялося, у Миколаєві презентували виставкуфантазійних картин за мотивами таврійського розпису Оксани Давидової «Зоряні сни».