Уряди африканських країн допомагають Росії із персоналом для військових заводів - ЗМІ
Уряди африканських країн допомагають Росії із персоналом для військових заводів - ЗМІ

Уряди африканських країн допомагають Росії із персоналом для військових заводів - ЗМІ

Деякі африканські країни свідомо налагоджують зв'язки з російською організацією, яка стоїть за рекрутинговою програмою по набору персоналу для військових заводів в РФ.

Про це повідомляє Голос Америки, передає Укрінформ.

Йдеться, зокрема, про російську програму «Алабуга старт» (Алабуга - це татарська назва Єлабуги - ред.), яка зображує «красиві перспективи життя» для африканських жінок в російському Татарстані. Хоча на сайті не вказується, що він адресований саме жінкам, але саме вони присутні в усіх рекламних роликах.

Як зазначається, програма спеціально націлена на молодих жінок, оскільки її організатори вважають, що молоді чоловіки з Африки «можуть бути занадто агресивними та небезпечними».

Експерт з російсько-африканських відносин наголошує, що мотивацію для африканців приїхати в Росію легко зрозуміти, оскільки багато з цих країн мають дуже високий рівень безробіття, а в РФ їм пропонують «привабливо упаковані та привабливо продані робочі пропозиції».

Утім Росія свідомо не розповідає усю правду, каже Девід Олбрайт, засновник Інституту науки і міжнародної безпеки та автор звіту, що викриває програму, яка експлуатує молодих жінок. «Заявники не знали, що вони працюватимуть по суті в компанії, яка перебуває під санкціями США та Європи, виробляючи безпілотники, які використовуються для руйнувань українських цивільних цілей... І тому в цьому сенсі вони є співучасниками злочину, міжнародного злочину...», – сказав Олбрайт в коментарі Голосу Америки.

Уряди африканських країн допомагають Росії із персоналом для військових заводів - ЗМІ - Фото 1

Він наголошує, що на заводі виготовляють саме іранські дрони Shahed-136.

У першій половині 2023 року близько 100 студентів Alabuga Polytech їздили до Тегерана на двомісячне навчання з виробництва дронів, вказувало розслідування The Washington Post.

Олбрайт стверджує, що представники «Алабуги» нещодавно відвідали Сьєрра-Леоне, Замбію та Мадагаскар, підписавши меморандуми про співпрацю з місцевими організаціями. Ці зв'язки, як він вважає сигналізують про потенційне розширення зусиль з вербування.

Голос Америки виявив, що деякі африканські уряди є свідомими партнерами «Алабуги». Зокрема, про набір за програмою «Алабуга старт» є оголошення на сайті міносвіти Нігерії. Схожі повідомлення розміщені на урядових сайтах Уганди, Малі та Буркіна-Фасо та в азійському Бангладеші.

Голос Америки звернувся за офіційними коментарями до урядів Уганди, Руанди, Кенії, Південного Судану, Сьєрра-Леоне, Ефіопії та Нігерії, а також до посольства Росії у Вашингтоні. Але жодної відповіді журналісти не отримали.

Керівництву «Алабуги», як вказують низка розслідувань, навіть довелося лобіювати зміни до трудового законодавства. Це дозволило їм наймати дітей віком до 18 років для роботи з токсичними хімікатами.

Незабаром батьки стали скаржитися на погані умови праці: діти працювали по 12 годин на заводі, і їхнє пересування суворо контролювалося.

Тоді у 2022 році вони почали набирати іноземців.

Як повідомляв Укрінформ, згідно з розслідуванням, проведеним журналістами AP, близько 200 африканських жінок нині працюють на заводі в особливій економічній зоні «Алабуга» в Татарстані.

Особлива економічна зона «Алабуга» була створена в 2006 році для залучення бізнесу та інвестицій в Татарстан. Вона швидко розширилася після вторгнення РФ, і, як свідчать супутникові знімки, частина підприємств переключилася на військове виробництво. Спочатку Іран відправляв безпілотники Shahed-136 до Росії в розібраному вигляді, але згодом виробництво було перенесено на «Алабугу». Зараз «Алабуга» є головним російським заводом з виробництва безпілотників.

Источник материала
loader