У Нідерландах українців зобов'язали платити за проживання у притулках для біженців
У Нідерландах українців зобов'язали платити за проживання у притулках для біженців

У Нідерландах українців зобов'язали платити за проживання у притулках для біженців

Українців, які опинилися у Нідерландах через повномасштабне вторгнення Росії в Україну і знайшли роботу, зобов’язали робити внесок за проживання у притулках для біженців у країні.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на NOS.

«З 1 січня муніципальне розміщення для українських біженців у Нідерландах більше не є автоматично безплатним. Ті, хто має дохід, повинні тепер робити внесок. Існують побоювання, що це призведе до фінансових проблем серед українських біженців, але також є розуміння необхідності цього кроку», – йдеться у повідомленні.

«Я думаю, що це потрібно. Ми використовуємо електрику, воду і хочемо бути частиною нідерландського суспільства», – каже жінка, яка прибула з міста Маріуполь.

Зазначається, що вона разом з чоловіком і двома дітьми вже близько півтора року перебуває в центрі для біженців у місті Влардінгені.

«Сума, яку вимагають, цілком під силу людям, які працюють», – каже жінка, але припускає, що це не для всіх буде можливо, адже не всі можуть знайти добре оплачувану роботу.

За результатами дослідження Університету прикладних наук Inholland (університет Інхолланд – ред.), автори якого запропонували 187 українським біженцям заповнити анкети, випливає, що нестача коштів є проблемою навіть для тих, хто має роботу. Дослідження не є репрезентативним для всієї групи, але дає уявлення про фінансові проблеми, з якими стикаються біженці.

20% учасників дослідження мають дохід нижче рівня соціальної допомоги. Третина опитаних українців, які перебувають у муніципальних притулках, мають більше витрат, ніж доходів. Хоча вони отримують доходи від роботи або допомогу на проживання, цього часто недостатньо для того, щоб звести кінці з кінцями. Зокрема, українські родини де є лише один з батьків є особливо вразливими, за словами дослідників.

«Для багатьох сімей це питання виживання, а не життя», – оцінює ситуацію Мартін Блакман, викладач і дослідник в університеті прикладних наук Inholland, який вивчає умови життя українців у притулках.

«Якщо люди не можуть самостійно забезпечити свої потреби, це також впливає і на їхню здатність інтегруватися в суспільство», – каже він.

Згідно з даними урядового дослідницького інституту WODC, опублікованими на основі цифр CBS (Центральне статистичне бюро – ред.), торік приблизно 32% українських родин не можуть звести кінці з кінцями. Для нідерландських домогосподарств цей показник значно нижчий – 17%.

Понад 90 тисяч українців перебувають у муніципальних притулках та центрах для біженців. Більша частина з них працюють. Ці працюючі українці, які перебувають у муніципальних центрах, мають робити внески за проживання.

З 1 січня 2025 року муніципалітетам дозволено стягувати плату за проживання з українців, які мають роботу.

З кожного дорослого просять близько 100 євро на місяць за газ, воду та електрику. Також можуть просити до 242 євро на харчування, якщо їжу готують в притулку.

Муніципалітети не повинні вимагати внесок з усіх працюючих українців. Якщо дохід нижчий за встановлений певний поріг, муніципалітети можуть вирішити не вимагати цього внеску.

Дослідник університету прикладних наук Inholland Мартін Блакман закликає муніципалітети враховувати вразливе становище українців при запровадженні власного внеску.

«Ідея полягає в тому, що українці з доходом від роботи мали б мати змогу платити цей внесок, але треба пам'ятати про вразливість цієї групи», – сказав він.

Водночас муніципалітети не зобов’язані стягувати плату з усіх українців, які працюють. Якщо дохід нижчий за визначену суму, муніципалітет може вирішити не стягувати внесок.

Як повідомляв Укрінформ, у Нідерландах більшість депутатів парламенту закликають уряд допомогти муніципалітетам зі стягненням внесків за притулок з працевлаштованих українців.

Теги по теме
Нидерланды
Источник материала
loader
loader