Так він відреагував на останні заяви обраного президента США Дональда Трампа, повідомляє Укрінформ із посиланням на Deutsche Welle.
«Суверенітет нашого каналу не підлягає обговоренню і є частиною нашої історії боротьби за незалежність», - заявив Мартінес-Ача.
Він також відкинув заяви Трампапро те, що Панамський канал зараз нібито експлуатується Китаєм.
«Єдині руки, що керують каналом, - панамські, і так буде й надалі», - наголосив міністр.
Президент Панами Хосе Рауль Муліно раніше назвав цю заяву Трампа «нісенітницею», заперечивши будь-яке китайське втручання.
Зазначається, що Китай є другим за величиною користувачем Панамського каналу після США, а також великим інвестором у центральноамериканській країні, як і в багатьох інших частинах світу.
Як повідомляв Укрінформ, у середу обраний президент США Дональд Трамп заявив, що не виключає застосування сили для контролю над Гренландією та Панамським каналом.
Панамський канал, який значно спростив морську логістику між Атлантикою та Тихим океаном, був побудований у серпні 1914 року.
Будівництво велося упродовж десяти років під егідою Міністерства оборони США.
У 1977 році президент Джиммі Картер і панамський лідер Омар Торріхос підписали договір про передачу Панамі контролю над каналом з 2000 року. Наступного року договір був ратифікований американським Сенатом.
Сполучені Штати здійснювали контроль над 80-кілометровим каналом до 31 грудня 1999 року, після чого його було передано владі Панами.
Фото: micanaldepanama.com