У Білорусі розпочалося дострокове голосування на президентських «виборах»
У Білорусі розпочалося дострокове голосування на президентських «виборах»

У Білорусі розпочалося дострокове голосування на президентських «виборах»

У Білорусі розпочалося дострокове голосування на так званих виборах президента, яке триватиме включно до 25 січня.

Про це повідомляє Настоящее время, передає Укрінформ.

Як повідомили у Центрвиборчкомі Білорусі, «дострокове голосування» проходитиме з 12:00 до 19:00, а в основний день «волевиявлення» – 26 січня – дільниці будуть відкриті з 08:00 до 20:00.

Для участі у «виборах» ЦВК Білорусі зареєструвала п'ятьох кандидатів: Олександра Лукашенка, Олега Гайдукевича, Анну Канопацьку, Олександра Хижняка, Сергія Сиранкова. За даними Центрвиборчкому, всі ці кандидати зібрали необхідні для реєстрації 100 тис. підписів: Лукашенко – 2 518 145, Гайдукевич – 134 472, Канопацька – 121 077, Хижняк – 112 779, Сиранков – 125 577.

«За його (Лукашенка – ред.) кандидатуру щодня нібито підписувалися 100 тис. осіб, проте відповідної активності ні в інтернеті, ні на вулицях країни не було помічено. Порівняйте це з діяльністю зі збору підписів команди Віктора Бабарико, коли зібрали близько 450 тис. підписів. А тут Лукашенко в атмосфері страху і репресій нібито зібрав уп'ятеро більше», – заявили білоруські юристи з кампанії «Правозахисники за вільні вибори».

Демократичні сили Білорусі неодноразово заявляли, що домагатимуться невизнання цих «виборів» міжнародною спільнотою. На думку правозахисників, вибори у Білорусі «вже не виконують своїх функцій, а використовуються авторитарним урядом, щоб намалювати позитивну картину загальної підтримки та цим легалізувати авторитарну владу».

Як повідомляв Укрінформ, Білорусь не відкриватиме дільниці для голосування за кордоном через «відсутність належних заходів безпеки».

Попередні «вибори» в РБ у серпні 2020 року відзначилися наймасовішими протестами за всю історію незалежної Білорусі. Широкомасштабні репресії, які послідували за ними, тривають і досі.

Зокрема, після «виборів» 2020 року кандидатка у президенти Білорусі Світлана Тихановська емігрувала до Литви. У березні 2023 року суд заочно засудив її до 15 років колонії. Чоловіка Тихановської, який на початку кампанії 2020 року заявляв про свої президентські амбіції, заарештували, не давши навіть закінчити збір підписів та зареєструватися. Пізніше його засудили до 18 років позбавлення волі.

Віктора Бабарико, ще одного претендента на посаду президента Білорусі, так і не допустили до виборів, а згодом засудили до 14 років колонії.

Теги по теме
Беларусь
Источник материала
loader
loader