НАБУ планує в 2025 році «ловити велику рибу» в сферах оборони й енергетики - Кривонос
НАБУ планує в 2025 році «ловити велику рибу» в сферах оборони й енергетики - Кривонос

НАБУ планує в 2025 році «ловити велику рибу» в сферах оборони й енергетики - Кривонос

У поточному році бюро спрямовуватиме свої зусилля на розслідування справ у сфері оборони, енергетиці, а також приділятиме увагу податковій та митниці.

Про це написав у статті для Української правди директор НАБУ Семен Кривонос, передає Укрінформ.

«Де ми будемо ловити велику рибу у 2025 році? Це оборонка. Це енергетика, де вже є свіжі справи. Це прискіплива увага до податкової та митниці, де відбуваються процеси, скажімо так, далекі від ідеальних. Разом з тим, маємо ще два важливі напрямки, над якими НАБУпрацюватиме посилено. Це відновлення країни, що звучить логічно. Адже через цю сферу найближчими роками пройдуть сотні мільярдів гривень», - зазначив Кривонос.

Також, за його словами, цього року НАБУ планує збільшити кількість детективів у регіональних управліннях.

Кривонос повідомив, що минулого року детективи Національного антикорупційного бюро відкрили 95 кримінальних проваджень за фактом порушень у сфері оборони і 37 - щодо порушень у сфері енергетики.

 «Минулого року НАБУ розпочало 95 проваджень у сфері оборонної галузі, 37 проваджень в енергетичній сфері. Та 101 провадження, які ми відносимо до категорії "Правоохоронні та контролюючі органи". У детективів була задача збільшити увагу саме до цих напрямків, і вони з цією задачею впорались», - повідомив Кривонос.

За його словами, загалом протягом 2024 року детективи НАБУ розпочали 658 кримінальних проваджень. Загалом у бюро розслідують 1545 справ.

Кривонос наголосив, що бюро пріоритизує справи і зосереджує ресурси на виявленні корупційних схем у сенситивних для країни сферах.

Він поінформував, що минулого року детективи направили до суду 113 обвинувальних актів, з яких 10 стосувалися народних депутатів, 5 – членів Кабінету міністрів і їх заступників, 9 суддів, 7 державних службовців категорії "А" і 4 прокурорів.

«У завершених розслідуваннях встановлено збитків на понад 26 мільярдів гривень. Заарештовано 6,8 мільярда активів, ще на 23 мільярди подано цивільні позови. Державі відшкодовано 304 мільйони гривень», - інформує керівник НАБУ.

Як повідомлялося, директор НАБУ Семен Кривонос заявив, що у Національному антикорупційному бюро розслідують належним чином усі кримінальні провадження щодо зловживань при закупівлі дронів. Ці справи також є предметом незалежного аудиту діяльності Бюро.

Теги по теме
НАБУ
Источник материала
loader
loader