За словами Стефанчука, «у документі висвітлено історичні репресії, включаючи депортацію 1944 року, та сучасні утиски: заборону Меджлісу, обмеження використання кримськотатарської мови та культури, а також масові арешти й обшуки».
Спікер ВРУ наголосив, що «визнання цих злочинів є важливим кроком до справедливості та притягнення винних до відповідальності. Це рішення підкреслює незмінну підтримку Люксембургу в боротьбі України за свободу, суверенітет та європейські цінності».
Інфографіка з фейсбук-сторінки Руслана Стефанчука
Руслан Стефанчук також привітав ухвалення «Палатою депутатів Люксембургу резолюції, яка засуджує систематичні порушення прав людини щодо кримських татар під час незаконної окупації Криму Росією».
Також у грудні Генасамблея ООН ухвалила резолюцію щодо порушення Росією прав людини в окупованих Криму та Севастополі (резолюція «Ситуація з правами людини в тимчасово окупованій Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, Україна»).
За даними громадської організації «Кримськотатарський ресурсний центр» (КРЦ), у тимчасово окупованому Криму за жовтень 2024-го зафіксовано 17 незаконних арештів, майже половина з яких — щодо кримських татар.
З початку 2024 року окупанти провели 131 арешт, 59 обшуків та 89 допитів, опитувань і «розмов».
Також, за даними КРЦ, у Криму з 2014 року зафіксовано щонайменше 28 випадків переслідувань неповнолітніх.
Детальніша інформація про кожний випадок переслідування та покарання підлітків — на сайті Кримського ресурсного центру.
У березні 2024 року КРЦ повідомляв, що за період окупації Криму зафіксовано факти щодо 60 загиблих, 28 із них — представники кримськотатарського народу.
Фото: Getty Images
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.