У Києві відкрилася виставку «Українсько-єврейське століття: фотографії та історії 1920–2024»
У Києві відкрилася виставку «Українсько-єврейське століття: фотографії та історії 1920–2024»

У Києві відкрилася виставку «Українсько-єврейське століття: фотографії та історії 1920–2024»

До Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту у виставковому центрі «Жива пам’ять» відкрилася виставка «Українсько-єврейське століття: фотографії та історії 1920–2024».

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

«27 січня ми згадуємо усіх жертв Голокосту. Цей день є одним з найтрагічніших, проте ще є уроком про людяність і про вибір, який кожен з нас робить щодня. Ця виставка не лише про минуле, це історії, які охоплюють ціле століття життя єврейських родин, людей, які були і є невід'ємною частиною багатокультурної України», - зазначила директорка Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр» Роза Тапанова.

У Києві відкрилася виставку «Українсько-єврейське століття: фотографії та історії 1920–2024» / Фото: Павло Багмут, Укрінформ

Вона зауважила, що виставка складається з двох частин: перша частина базується на понад 260 інтерв’ю та 3 000 архівних фотографіях, що документують життя єврейських громад України до і під час Голокосту, а друга включає сучасні світлини американського фотографа Едварда Серотти та українських фотографів Максима Левіна й Тараса Ковальчука, які зафіксували життя єврейських громад у Львові, Києві, Чернігові, Одесі, Івано-Франківську та Харкові під час війни.

«Ці історії допомагають нам зрозуміти, хто ми є. Ми боремось за те, щоб в Україні не було місця нетерпимості. Україна різноманітна, багатокультурна та багатонаціональна і має залишатися саме такою», - акцентувала вона.

Своєю чергою фотограф і директор Centropa Едвард Серотта розповів, що вперше він побував в Україні у 1997 році, а загалом за ці роки прожив тут майже 30 тижнів.

Він повідомив, що на виставці представлені фото та історії від 1920-х і до 2024 року, а її основою стали інтерв'ю Centropa в Україні і сучасні фотографії Серотти.

«Документуючи життя єврейських громад України, я зрозумів: ці історії — про людяність і боротьбу, які не можна забувати. Ця виставка — це спосіб зберегти пам’ять про людей, які долали неймовірні випробування, і нагадування нам усім про цінність життя та відповідальність за свої дії», - підкреслив фотограф.

Заступник міністра культури та стратегічних комунікацій України з питань спадщини Сергій Бєляєв наголосив, що сьогодні Україна знову бореться за свободу, за право бути багатокультурною і багатонаціональною державою

«Ця виставка про життя людей, які пройшли і проходять великі випробування, та ми бачимо із цих історій, що навіть в ці складні часи люди намагаються і зараз прагнуть жити життя, любити, допомагати один одному. Завдяки таким проєктам ми памʼятаємо про минуле, і бачимо, що можливо витримати будь-які випробування», - сказав він.

У Києві відкрилася виставку «Українсько-єврейське століття: фотографії та історії 1920–2024» - Фото 11

Директор Українського центру вивчення історії Голокосту Анатолій Подольський наголосив, що виставка не тільки про минуле, вона про сьогодення, бо українські євреї, як і інші громадяни України зараз боронять країну на фронт. «Виставка нагадує нам, як важливо пам’ятати і визнавати свою спільну історію. Лише через освіту, повагу й відкритість ми можемо будувати суспільство, де трагедії, подібні до Голокосту, ніколи не повторяться», -

Виставка триватиме до 28 лютого 2025 року у виставковому центрі «Жива пам’ять».

Експозицію створено Міжнародним інститутом єврейської історії Centropa і представлено на території Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр».

Проєкт реалізовано за підтримки The Jack Buncher Foundation (Піттсбург), The Rosalinde and Arthur Gilbert Foundation (Лос-Анджелес), The German Foreign Office (Берлін), Stiftung EVZ (Берлін), Посольство Республіки Австрія в Україні.

27 січня в Україні та міжнародна спільнота вшановують пам’ять жертв Голокосту. Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту запроваджений рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року (Резолюція № 60/7).

Теги по теме
Украина
Источник материала
loader
loader