У такому випадку Росія ніяк не зможе вплинути на рішення Саудівської Аравії. Це 24 Каналу зауважив експерт-міжнародник Євген Добряк.
Преференції від США
Євген Добряк зазначив, що Саудівська Аравія буде діяти виключно у своїх національних інтересах. Сьогодні країна зацікавлена у тому, щоб отримати безпекові гарантії від Штатів, які будуть ратифіковані у Конгресі США. Це стратегічно-оборонна угода. Для саудитів це має величезне значення.
Це безпековий фактор, військово-технічне співробітництво, гарантії безпеки від усіх загроз, які існують у регіоні, насамперед від Ірану. Тому що при всій ситуації послабленого Ірану все одно це пряма загроза і для Ізраїлю, і для Перської затоки. Це головний дестабілізаційний фактор у регіоні. Тому Саудівська Аравія дбає, щоб була достатньо стабільна безпекова ситуація,
– пояснив він.
Також мовиться про інвестиції та інновації, які є у програмі Саудівської Аравії, яка переходить до постіндустріальної форми розвитку. У них є стратегічні угоди з Японією, Південною Кореєю. Те ж саме вони можуть отримати від США, щоб була стабільна ситуація з розвитком програм. Ще один важливий фактор – це інвестиції в економіку Штатів, які здійснює Саудівська Аравія.
"Останнє – це продовження Авраамових угод. Тобто це укладення стратегічної угоди при посередництві США між Саудівською Аравією та Ізраїлем. Коли буде завершена ця архітектура, тоді буде стабілізація у районі Близького та Середнього Сходу. Ці гарантії потрібні для Саудівської Аравії", – припустив експерт-міжнародник.
На його думку, Саудівська Аравія може одноосібно прийняти рішення у домовленостях з Дональдом Трампом. Тому ймовірно, можна буде спостерігати обвал цін на нафту та збільшення її видобутку.
Росія нічого не може зробити. У жоден спосіб росіяни не можуть вплинути на саудитів. Тому що у них нема жодних спільних проєктів, які можна було б розглядати як стратегічні відносини, які можна було втратити саудитам за певних обставин. Цього немає і не може бути,
– підкреслив Добряк.
Річ у тім, що Саудівська Аравія – це історично стратегічний партнер Заходу, насамперед США та Великої Британії. Крім того, Росія втратила геополітичний вплив у районі Близького та Середнього Сходу. Тому якщо буде прийняте це рішення, Росія ніяк не вплине на позицію Ріяда.