ЄНП під час саміту визначила пріоритети - підтримка України та обороноздатність Європи
ЄНП під час саміту визначила пріоритети - підтримка України та обороноздатність Європи

ЄНП під час саміту визначила пріоритети - підтримка України та обороноздатність Європи

Неформальний саміт Європейської народної партії (ЄНП), впливової політичної сили, яка поєднує багатьох лідерів ЄС та бере участь у визначенні головних напрямків європейської політики, окреслив головні завдання ЄНП на найближчу перспективу, включаючи рішучу підтримку України та суттєве зміцнення обороноспроможності Європи.

Як повідомляє Укрінформ, резолюція неформального саміту ЄНП оприлюднена на сайті цієї партії.

«Європастоїть поряд з Україною. Російська агресивна війна не лише спричинила руйнівні воєнні злочини, сотні тисяч смертей та поранень і жахливе переміщення людей, але також підірвала безпеку усієї Європи. Ми потребуємо справедливого та стійкого миру, який буде гарантувати безпеку й свободу для Європи на тривалий час. В умовах геополітичної невизначеності, впевнена у собі та самодостатня Європа повинна терміново зміцнити власну безпеку», - йдеться у документі.

Окремий розділ резолюції присвячений рішучій підтримці України, яка зустрічає повну солідарність зі сторони ЄНП.

Як йдеться у документі, з метою зміцнення переговорних позицій України, кожна країна-член ЄС має, відповідно до власних спроможностей, зважити на інтенсифікацію постачання для України сучасного військового обладнання та зброї.

«Будь-який порядок майбутнього миру повинен поважати суверенітет України, та бути погодженим з Україною за столом (переговорів). Нічого про Україну без України, нічого про Європу без Європи. Інтереси України є інтересами Європи. Переговори не можуть спричинити обмеження суверенного права країни обирати власні безпекові пріоритети, включаючи приєднання до ЄС і НАТО, а також стати приводом для перегляду безпекової архітектури Європи», - йдеться у документі.

Резолюція ЄНП визнає, що загроза для Європи від Росії є довгостроковою, та буде продовжуватися навіть після завершення російської агресивної війни проти України. Саме тому умови досягнення стійкого та тривалого миру не мають надавати Росії можливостей для нової агресії.

У цьому контексті, всі санкції проти тих, хто підтримує путінську агресивну війну, мають бути продовжені та посилені. Воєнні злочини мають бути розслідуваними із залученням Міжнародного кримінального суду.

«Україна належить Європі. Переговори по перших главах (в процесі входження) мають бути повністю завершені до кінця 2025 року», - наголошується в резолюції.

Друга частина документа присвячена необхідності «сплеску» у нарощуванні європейських оборонних спроможностей та у збільшенні потужностей європейського оборонного виробництва. Це вимагає змін в самому мисленні про європейську оборону, включаючи спрощення процедур колективного замовлення та стандартизацію виробничих процесів, збільшення оборонних витрат до рівня у 3 відсотки від ВВП, на основі вже погоджених фінансових зобов’язань.

«Для того, щоб це було можливим, країни-члени мають спільно активувати положення про вихід із Пакту стабільності та зростання, що має бути зроблено контрольованим та обумовленим шляхом. Ми наголошуємо на наших зобов’язаннях щодо колективних інвестицій в оборону. ЄІБ має переглянути власні кредитні практики, що також надішле потужний сигнал для приватних банків», - йдеться у документі.

Партійний саміт ЄНП закликав до проведення «надзвичайних та інклюзивних» самітів ЄС й НАТО, які мають прийняти вирішальні кроки для посилення стратегічної автономії ЄС, його оборонних спроможностей та для побудови Європейської складової НАТО, яка також має бути готовою до автономних операцій.

За повідомленнями західних ЗМІ, під час неформального саміту ЄНП, в рамках використання «вже погодженого» фінансування для оборонних потреб, Єврокомісія представила ідею спрямувати на оборону 93 мільярди євро, що не були використані в рамках фондів на відновлення країн ЄС після пандемії.

Усього, за існуючими оцінками, для того, щоб зміцнити власну обороноздатність в умовах ймовірного зменшення безпекової допомоги з боку США, ЄС потребуватиме витрат у близько 500 мільярдів євро протягом наступних десяти років.

Теги по теме
Украина Европа
Источник материала
loader
loader