
Як Білому дому вдалося розігнати миротворців?
Адміністрація Білого дому звільнила до 300 працівників Інституту миру США (USIP), організації, що займається допомогою постраждалим від воєн країнам і сприяє мирним переговорам у всьому світі, зокрема в Україні. Це скорочення стало частиною ініціативи Ілона Маска, очільника новоствореного Департаменту урядової ефективності (DOGE).
Масштабне скорочення штату USIP сталося менш ніж за два тижні після того, як Маск отримав свою посаду. Звільнені співробітники стверджують, що їм запропонували вихідну допомогу та додатковий місяць медичного страхування, проте в обмін вони мали відмовитися від можливості подати до суду. Попри це, група звільнених все ж звернулася до суду, стверджуючи, що виконавча влада не мала права ліквідовувати установу, оскільки її було створено Конгресом США. Слухання у справі призначено на квітень. Інститут миру США був заснований у 1984 році Конгресом як незалежна організація, що допомагає запобігати збройним конфліктам та укладати мирні угоди. Вона підтримувала уряд США та міжнародні ініціативи з мирного врегулювання криз, а також надавала аналітичні матеріали щодо реформ у сферах безпеки, правосуддя, боротьби з корупцією тощо.
Звільнення співробітників USIP викликало занепокоєння серед експертів, які вважають, що такий крок може негативно вплинути на дипломатичні зусилля США у врегулюванні міжнародних конфліктів.

"Мы ее ждали": российские спецслужбы сделали заявление о Пугачевой

Почему время в войне сейчас работает против Украины: какой важный рычаг потеряли ВСУ

Зеленский назвал условия, при которых мир наступит в 2025 году

НАБУ грубо нарушает законы: провело обыск без определения суда и поставило «прослушку» - заявление Ассоциации адвокатов

РФ активизировала информационную операцию против Украины - внешняя разведка

Уже был опыт с КНДР: спецпосланник Трампа Кэллог предложил способы усиления санкций против РФ
