Музей писанкового розпису поповнив колекцію твором військового
Музей писанкового розпису поповнив колекцію твором військового

Музей писанкового розпису поповнив колекцію твором військового

На Прикарпатті Музей писанкового розпису, що у Коломиї, поповнив колекцію твором писанкаря-воїна Олега Кіращука. Він подарував музею писанку, створену за 30 км від лінії фронту.

Про це у Фейсбуці повідомляє Музей писанкового розпису, передає Укрінформ.

«Напередодні Всесвітньої акції «Писанки для України» колекція Музею писанкового розпису поповнилась унікальним твором - писанкою, написаною під артилерійською канонадою за 30 км від лінії фронту відомим писанкарем-воїном Олегом Кіращуком», - йдеться у повідомленні.

Олег Кіращук
Олег Кіращук / Фото: Фейсбук, Музей писанкового розпису

Сам автор писанки зізнається, що йому на службі вдається знайти «годину-другу для творчості», коли молодші побратими їдуть на завдання.

«Хоча зір не молодечий, і в руках відчутно тремор, але... але руки писачок «впізнають», - зауважив Олег Кіращук.

Він додав, що на писанці для Музею зобразив «наконечники стріл» - єдиний символ, який пов’язаний зі зброєю.

Фото: Фейсбук, Музей писанкового розпису
Фото: Фейсбук, Музей писанкового розпису

«Не знаю, чи то було прохання до вищих сил про вдале полювання, чи про перемогу над ворогом. Я зобразив те, чого так щиро всі ми бажаємо», - пояснив писанкар-воїн. 

Зазначається, що цей орнамент для писанки Олег Кіращук знайшов у книзі Одарки Онищук «Символіка української писанки». Наразі писанкар-воїн створив вже десятки писанок з таким орнаментом для побратимів та для аукціонів, які проводять на підтримку ЗСУ.

Кіращук Олег Петрович — писанкар, учасник АТО, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, член Національної Спілки художників. До кінця 1990-х писав суто автентичні писанки, на поч.2000-х почав створювати авторські роботи, які тепер знаходяться у приватних колекціях в США, Канаді, Люксембургу та ін. країнах. З 24 лютого 2022 року- солдат 10 окремої гірсько-штурмової бригади.

Як повідомляв Укрінформ, у тернопільському музеї презентували 160 авторських писанок на курячих, гусячих та страусиних яйцях.

Фото: Вікіпедія

Источник материала
loader
loader