Італійська газета Il Foglio щотижня випускатиме окрему рубрику, створену штучним інтелектом
Італійська газета Il Foglio планує щотижня випускати окрему рубрику, написану штучним інтелектом (ШІ). Про це повідомило видання Reuters.
За словами редактора Клаудіо Черази, експеримент, який проводили з березня, був досить успішним, і через нього продажі газети навіть зросли. Він зазначив, що надалі видання використовуватиме ШІ для написання деяких матеріалів на теми, на яких колектив газети недостатньо знається. Наприклад, нещодавно вийшла стаття про астрономію.
Чераза наголосив, що у його редакції не скорочуватимуть робочі місця через впровадження ШІ. На його думку, це навпаки залучить до проєктів тих, хто знатиме, як правильно ставити запитання й ефективно застосовувати технологію. Крім того, це сприятиме розвитку якісної журналістики, спонукаючи репортерів до пошуків нових підходів, переконаний редактор.
Він зауважив, що щоденно взаємодіяв зі своїм ШІ й часто був здивований результатами.
«Найзагадковіше, найнеймовірніше — це те, що в нього від самого початку було справжнє почуття іронії. Якщо попросити ШІ написати іронічну статтю на будь-яку тему — він знатиме, як це зробити», — розповів Чераза.
За його словами, ШІ також створює рецензії на книги, здатний проаналізувати 700-сторінкове видання й видати глибоку оцінку за кілька хвилин. Утім йому потрібно вказати, чи рецензія має бути позитивною чи негативною, що свідчить про відсутність критичного мислення.
«Коли даєш журналісту вказівки щодо матеріалу, мені подобається, коли той каже “ні”, коли він сперечається. Таке обговорення — фундаментально важливе, але з ШІ його не буде», — сказав Чераза.
Він також звернув увагу на фактологічні помилки ШІ й проблеми з оновленням бази знань. Зокрема, програма все ще не визнає, що Дональд Трамп переміг на виборах президента США у 2024 році.
Нагадаємо, у березні Il Foglio вперше випустила газету, яку повністю створив штучний інтелект. Такі газети випускали щодня протягом місяця, щоб показати, як ШІ впливає на роботу журналістів і повсякденне життя.
У лютому працівникам редакції The New York Times представили внутрішній інструмент штучного інтелекту Echo для підсумовування статей, брифінгів та іншої діяльності компанії. Компанія в електронному листі оголосила про навчання з ШІ та поділилася документами, в яких викладено редакційні рекомендації та заборони використання ШІ.
- Читайте також: ВВС: чатботи штучного інтелекту не здатні точно узагальнювати новини
Фото: Il Foglio/сайт The Guardian
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.

