/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Fbb4bf45bdf65f214cf975b6fe7d7d24e.jpg)
В інформаційній війні Росія активно застосовує штучний інтелект - ЦПД
Про це ЦПД повідомляє у Телеграмі, передає Укрінформ.
Як зазначили в ЦПД, охоплення становить щонайменше 84,5 млн переглядів.
Зокрема йдеться про: діпфейк – реалістичні, але сфальсифіковані відеозаписи, створені шляхом заміни обличчя або голосу людини; частковий діпфейк – згенерований голос накладається на реальне відео або доповнюється кадрами, яких не було в оригінальному записі; сфальсифіковані кепшн-відео – згенеровані відео, які випускаються від імені відомих медіа чи організацій; ШІ-зображення військових чи їхніх родичів – фейкові героїчні або трагічні образи для впливу на емоції підписників, збільшення переглядів, збору інформації тощо; ШІ-контент для підсилення емоційного ефекту повідомлень – використовуються переважно у соцмережі Х для формування позитивних асоціацій з РФ.
ЦПД застерігав раніше, що ru-пропаганда знайшла спосіб проникати у популярні ШІ-чатботи та змушує їх повторювати «відмиті» російськими інформресурсами неправдиві наративи.
«Інформаційна складова війни постійно змінюється – ворог хоче отримати нові ефективніші способи впливати на громадську думку, тож роль штучного інтелекту в інформаційних операціях РФ поступово зростає», - заявляють у ЦПД.
Як повідомляв Укрінформ, кількість фейків у соцмережах, згенерованих штучним інтелектом, останнім часом суттєво зросла, переважають картинки.

