У Херсонському художньому музеї побоюються, що найцінніші викрадені росіянами твори зникли
У Херсонському художньому музеї побоюються, що найцінніші викрадені росіянами твори зникли

У Херсонському художньому музеї побоюються, що найцінніші викрадені росіянами твори зникли

У Херсонському художньому музеї мають побоювання, що найцінніші твори мистецтва, викрадені російськими загарбниками з закладу під час окупації, зникли.

Про це повідомляє Херсонський художній музей імені Олексія Шовкуненка, передає Укрінформ.

Як зазначається, твори мистецтва, вкрадені з Херсонського художнього музею у 2022 році, досі незаконно зберігаються в Криму, у Центральному музеї Тавриди. Його директор Андрій Мальгін понад рік не давав коментарів щодо долі мистецької колекції, яка під приводом «евакуації» була вивезена з Херсона до очолюваного ним закладу.

"Після довгого мовчання він підтвердив головній пропагандистській агенції Росії ТАСС той факт, що значна частина колекції Херсонського художнього музею  й далі перебуває під контролем російської установи на окупованій території, а саме у Центральному музеї Тавриди... Згідно з цим повідомленням, Центральний музей Тавриди продовжує утримувати «близько 10 тисяч предметів», що належать Херсонському художньому музею", - зазначають херсонські музейники.

Однак, підкреслюють вони, з музею були викрадені понад 10 тисяч творів мистецтва, і це ставить під сумнів повноту інформації щодо всього обсягу незаконно вивезених культурних цінностей до окупованого Криму. "Існує ризик того, що найцінніше до сімферопольського музею не потрапило", - вважають музейники.

У музеї імені Шовкуненка звертають увагу на слова Мальгіна про те, що у Центральному музеєї Тавриди «створені умови для збереження колекції» та нібито «підтримується постійний контакт із колегами з Херсона». Водночас він визнав неможливість експонування херсонської мистецької колекції через «брак вільних майданчиків» і «юридичні обмеження».

У Художньому музеї нагадали: будь-яке переміщення та зберігання музейних експонатів без згоди законного власника є грубим порушенням міжнародного права, зокрема Гаазької конвенції про захист культурних цінностей у випадку збройного конфлікту 1954 року, та законодавства України.

Як повідомляв Укрінформ, серед викрадених росіянами з Херсона картин - українська ікона, подарована музею бароном Едуардом Фальц-Фейном.

Працівники Херсонського художнього музею імені Олексія Шовкуненка ідентифікують викрадені твори мистецтва, які «спливли» у Криму.

Фото Херсонського художнього музею

Теги по теме
Россия Херсон
Источник материала
loader
loader