На акції у Берліні закликали створити місце пам'яті полеглих у Другій світовій українців
На акції у Берліні закликали створити місце пам'яті полеглих у Другій світовій українців

На акції у Берліні закликали створити місце пам'яті полеглих у Другій світовій українців

Сьогодні, 8 травня, у день завершення Другої світової війни в Європі, українці організували в Берлін марш під гаслом «Україна в пам’яті».

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Учасники акції пройшли скорботною ходою центром міста до будівлі Бундестагу, де цього дня відбулося спеціальне засідання, присвячене 80-річчю завершення найкривавішої війни ХХ століття.

Вони передали офіційне звернення до керівництва парламенту, а також очільників окремих районів німецької столиці з вимогою створити нарешті меморіальний комплекс у Берліні на вшанування пам’яті українців, які стали жертвами Другої світової війни, розв’язаної нацистською Німеччиною. Українці, як йдеться у зверненні, потребують місця осмислення історії та вшанування мільйонів загиблих – солдатів, цивільних, примусових працівників, яких силою вивезли в Німеччину, представників єврейської та ромської громад. Такий пам’ятник, переконані організатори заходу, громадська організація Vitsche, засвідчив би історичну відповідальність ФРН перед Україною.

Організатори нагадали, що майже 10 мільйонів українців загинули у Другій світовій війні, однак на сьогодні у Німеччині немає місця для вшанування їхньої пам’яті. У часи НДР монументальні меморіали вшановували Червону армію – часто без жодної згадки про Україну. На Заході участь України у звільненні Європи та її жертви досі залишаються для багатьох «за залізною завісою».

На акції у Берліні закликали створити місце пам'яті полеглих у Другій світовій українців - Фото 1 У Берліні провели акцію із закликом створити місце пам'яті полеглих у Другій світовій війні українців / Фото: Ольга Танасійчук. Укрінформ

Як зазначалося під час маршу, радянський міф про спільну «історію радянської жертви» стер українську ідентичність, а сьогодні Кремль використовує ці наративи для легітимізації нових війн, зокрема нинішньої агресивної війни проти України.

«Відповідальність Німеччини перед Україною почалася у 1939 році – і сьогодні вона актуальніша, ніж будь-коли. Україна знову захищає Європу – від імперіалізму, від фашизму, від забуття», – заявили організатори.

До ходи долучився посол України в ФРН Олексій Макеєв, який перед тим взяв участь у засіданні Бундестагу.

Як повідомлялось, питання створення у Берліні українського меморіалу вже кілька років поспіль порушують дипломати, втім, рішення так і не ухвалене, на відміну, наприклад, від польського меморіалу, який створюється в самому центрі Берліна, неподалік Бундестагу та відомства канцлера.

Теги по теме
Украина
Источник материала
loader
loader