Конфлікт між Пакистаном та Індією став майданчиком для випробувань китайської зброї
Конфлікт між Пакистаном та Індією став майданчиком для випробувань китайської зброї

Конфлікт між Пакистаном та Індією став майданчиком для випробувань китайської зброї

Акції китайської оборонної компанії AVIC Chengdu Aircraft зросли на 40% після заяви Пакистану про те, що країна використовувала винищувачі J-10C для збиття індійських бойових літаків. У МЗС Китаю ж кажуть про те, що не знайомі з ситуацією.
 
Про це пише CNN.
 
Китай є основним постачальником зброї для Пакистану. Саме тому Пекін, найімовірніше, буде уважно стежити за тим, як його озброєння застосовують у реальних бойових умовах.
 
У виданні нагадали, що Китай уже понад чотири десятиліття не вів великих воєн. Під керівництвом лідера Сі Цзіньпіна країна стрімко розвиває свої збройні сили, вкладаючи ресурси в розробку передової зброї і технологій.
 
Журналісти зазначили, що Китай давно називає Пакистан "залізним братом". За даними Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем миру (SIPRI), за останні п'ять років 81% імпортованої Пакистаном зброї було китайського виробництва.
 
У виданні поділилися, що Китай постачає Пакистану сучасні винищувачі, ракети, радари і системи ППО. Вони можуть зіграти ключову роль у конфлікті з Індією.
 
"Це перетворює будь-яку взаємодію між Індією і Пакистаном на фактичне випробувальне середовище для китайського військового експорту", - сказав у розмові з журналістами директор з міжнародної безпеки Азіатсько-Тихоокеанського фонду Саджан Гохел.
 
Ба більше, китайські та пакистанські військові проводять дедалі складніші спільні навчання в повітрі, на морі та на суші, підкреслили у виданні. Зокрема, армії цих країн проводять імітацію бойових дій і навіть навчання із заміною екіпажів.
 
"Багаторічна підтримка Пекіном Ісламабада - за допомогою техніки, навчання, а тепер ще й націлювання за допомогою штучного інтелекту - непомітно змістила тактичний баланс. Це вже не просто двостороннє зіткнення - це погляд на те, як китайський оборонний експорт змінює регіональну систему стримування", - розповів журналістам старший науковий співробітник американського Фонду захисту демократій Крейг Сінглтон.
 
У виданні зазначили, що Пакистан заявляє про збиття п'яти індійських винищувачів своїми літаками J-10C під час годинного бою. Індія не визнала втрат літаків, а Пакистан поки що не надав доказів. Проте в Міноборони Франції говорять про втрату щонайменше одного з найновіших і найпередовіших військових літаків Індії - винищувача Rafale французького виробництва.
Теги по теме
Китай Индия
Источник материала
loader
loader