Адміністрація Трампа розглядає зниження тарифів для Китаю — що на це вплинуло
Адміністрація Трампа розглядає зниження тарифів для Китаю — що на це вплинуло

Адміністрація Трампа розглядає зниження тарифів для Китаю — що на це вплинуло

Адміністрація Трампа розглядає можливість різкого зниження тарифів для Китаю для «ескалації напруженості та пом'якшення економічних труднощів, які обидві сторони вже починають відчувати».

Про це пише Bloomberg з посиланням на співрозмовників, знайомих з підготовкою до переговорів, що розпочнуться 10 травня у Женеві. 

Американська сторона має на меті знизити тарифи до менш ніж 60% як перший крок. 

Водночас, за джерелами Bloomberg, переговори, ймовірно, будуть ознайомчими та більше спрямовані на озвучення скарг, ніж на пошук рішень довгого переліку проблем, які кожна сторона має з іншою.

США також прагне скасувати китайські експортні обмеження на рідкісноземельні елементи. Можуть відбутися окремі переговори щодо скорочення китайського експорту інгредієнтів для виробництва опіату. 

«Єдина мета адміністрації на цих переговорах — просування економічного порядку денного президента Трампа «Америка понад усе» у напрямку справедливих і взаємних торговельних відносин. Будь-яке обговорення «цільових» тарифних ставок є безпідставними спекуляціями», — сказав  речник Білого дому Куш Десаї в офіційному коментарі.

Тим часом китайські чиновники обережно ставляться до своїх цілей на переговорах. 8 травня у Пекіні повторили свій заклик до адміністрації Трампа скасувати односторонні тарифи на Китай, а речник Міністерства торгівлі Хе Ядун заявив, що США «повинні продемонструвати щирість у переговорах і бути готовими виправити свої помилки».

Згідно з розрахунками Bloomberg Economics, чинні тарифи на Китай та решту світу підвищили середню тарифну ставку США більш ніж на 20 процентних пунктів до 23%.

Зниження ставки для Китаю до 34%, запровадженої 2 квітня, зменшить зростання середньої ставки до 12,6 процентних пунктів.

Водночас це залишиться найбільшим підвищенням тарифів, яке США запроваджували з 1930 року. 

Читайте також: «Американська кіноіндустрія вмирає швидкою смертю». Трамп вводить 100% мито на фільми, які знімали за кордоном

Источник материала
loader
loader