/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F131%2F6df2b83d4112094c755dbc92f3af4e3e.jpg)
Чому Україна відмовилася від заборони протипіхотних мін: у МЗС дали чітке роз’яснення
Коротко:
Україна дотримувалась положень Оттавської конвенції про заборону протипіхотних мін з 2005 року. Однак через повномасштабне вторгнення Росії, яка не підписувала цей документ і застосовує такі міни з 2014 року, наша країна опинилась у нерівних умовах.
"На час підписання та ратифікації нашою державою Оттавської конвенції такі обставини були відсутні та не могли бути передбачені. Таким чином, Україна опинилася в нерівній і несправедливій ситуації, яка обмежує її право на самооборону згідно зі статтею 51 Статуту ООН", — зазначили в Міністерстві закордонних справ.
В МЗС нагадали, що кілька європейських країн також вийшли з конвенції, щоб ефективніше протистояти російській агресії. Україна ухвалила "непросте, але необхідне політичне рішення про припинення виконання нерелевантних зобов’язань за Оттавською конвенцією".
"Цей крок є необхідним та відповідним рівню загроз, адже йдеться про виживання та збереження України як суверенної, незалежної та вільної держави", — резюмували у МЗС.
Ситуація на фронті - останні новини
Як писав раніше Главред з посиланням на ОСУВ "Хортиця", РФ проривається в небезпечній точці.Росіяни використовують чисельну перевагу, проте ЗСУ чинять запеклий опір.
Раніше повідомлялося про те, що росіяни штурмують на новому напрямку. Тривають активні бойові зіткнення в районі Добропілля, наголосив Олександр Сирський.
Крім того, Українські військовослужбовці контролюють більшу частину острівної зони в заплаві Дніпра в Херсонській області та успішно відбивають спроби російських окупантів висадитися на них, повідомив речник Сил оборони півдня України Владислав Волошин.
Читайте також:
Що таке МЗС України?
Міністерство закордонних справ України (МЗС України) — центральний орган виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України. МЗС України є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади у формуванні та забезпеченні реалізації державної політики у сфері зовнішніх відносин України, пише Вікіпедія.

