/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2F22c7b1db432779d85ebc14426118fad2.jpg)
Чи зможе ППО України працювати без американських ракет: подробиці
Patriot / © wikipedia.org
Багаторівнева система протиповітряної оборони України виявилась критично залежною від американських боєприпасів. Після рішення Вашингтона призупинити передачу ракет та снарядів, виникла загроза зниження боєздатності цілих сегментів ППО.
Про це пише Defense Express.
У центрі проблеми — ракети до комплексів Patriot, NASAMS, Stinger, HAWK, AIM-120 та інших. Без постійного поповнення їхніх запасів навіть найсучасніші системи втрачають сенс. Такі ситуації вже змусили Україну переозброювати частину радянських ЗРК, створивши «Franken-Буки» — гібриди радянських установок і західних ракет.
На рівні ближньої дії ситуація дещо краща: тут використовуються ракети польського, французького, шведського та британського виробництва. Однак у середньому і далекому ешелоні вибір вкрай обмежений.
Наприклад, серед комплексів середньої дальності лише IRIS-T SLM не залежить від США. У далекій зоні — критичне домінування Patriot, до яких без американських постачань не буде боєзапасу.
Аналітики попереджають: якщо призупинення стане постійним, доведеться суттєво переглянути архітектуру ППО, орієнтуючись на незалежні джерела озброєння. При цьому ключовим залишається питання не лише в технологіях, а у логістиці та безперебійному постачанні.
Проте у Міністерстві оборони Українизапевнили, що жодних офіційних повідомлень щодо зупинення чи перегляду графіків постачання оборонної допомоги зі Сполучених Штатів не надходило. Для з’ясування всіх обставин відомство попросило про телефонну консультацію з партнерами зі США.
