/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2Ffb021dbde4a9885fa21526ee0dde793e.jpg)
Розкриті технічні характеристики українського ударного дрона АН-196 Лютий
Німеччина профінансує виробництво 500 українських дронів АН-196 «Лютий» для потреб України. Це перший випадок, коли Берлін інвестує не лише у постачання зброї, а й безпосередньо у масове виробництво українських далекобійних безпілотників, підкреслюючи новий рівень партнерства між Україною та Німеччиною у сфері оборони.
AН-196 «Лютий» — це ударний дрон-камікадзе зі збільшеною дальністю, здатний нести бойову частину вагою 50 кг та долати відстань до 1200 км. Завдяки аеродинамічній формі, сучасним композитним матеріалам і оновленим паливним бакам, апарат відрізняється низькою помітністю для радарів, високою точністю та ефективністю. За оцінками, собівартість одного дрона удвічі вища, ніж у попередньої моделі «Бобер», але можливості значно ширші — включно з ураженням важливих об'єктів глибоко в тилу противника.
«Лютий» вже використовувався у практичних операціях, зокрема для удару по заводу в Іжевську. Його характеристики дозволяють вести постійний тиск на критичну інфраструктуру рф і змушують російську ППО розтягувати ресурси на велику глибину, відволікаючи їх від лінії фронту. За потужністю й дальністю дрон перевершує старіші моделі — українські та російські — і водночас є дешевшою альтернативою крилатим ракетам.
Фінансування серійного виробництва An-196 «Лютий» оцінюється у «трицифрову мільйонну суму» євро, повідомляє Die Welt — це робить цю угоду однією з наймасштабніших для українського сектору БПЛА. Раніше подібний проект реалізувала Швеція, а тепер Німеччина посідає друге місце після США серед західних донорів військової допомоги Україні.
