Україна може масово виготовляти ракети-дрони, що виснажать російське ППО – Горбулін, Бадрак
Україна може масово виготовляти ракети-дрони, що виснажать російське ППО – Горбулін, Бадрак

Україна може масово виготовляти ракети-дрони, що виснажать російське ППО – Горбулін, Бадрак

Ілюстративне фото інших ракет-дронів "Пекло": Офіс президента

Українську ракету-дрон "Барс" можна масово виготовляти всередині країни – вона та інше подібне озброєння дозволять як регулярно вражати об'єкти вглибині РФ, так і виснажувати протиповітряну оборону окупантів. Про це у статті для LIGA.net розповіли Валентин Бадрак, директор Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння, та Володимир Горбулін, перший віцепрезидент Національної академії наук, екссекретар Ради нацбезпеки та оборони.

"Ключовою особливістю ракети-дрона "Барс" називають можливість масового виготовлення в Україні. Її вартість набагато менша за наявні крилаті ракети, того ж "Довгого Нептуна", – повідомили аналітики.

Читайте також
Паляниця, Рута, Пекло. Навіщо Україна виробляє ракети-дрони та які в них перспективи

За їх словами, масштабування "Барсів" та інших ракет дронів може забезпечити спроможності для завдання далекобійних та "досить потужних, а головне – регулярних" уражень об'єктів вглибині російської території.

Експерти припустили, що саме у цьому і може критися найбільш вагома перевага цієї зброї, попри зауваження фахівців, що такі ракети можна збивати зенітною ракетою з тепловою головкою наведення.

"Російсько-іранські дрони типу Shahed/"Герань" теж можна легко ліквідувати, однак масове застосування має свій окремий сенс", – наголосили Бардак та Горбулін.

Відтак, поруч з ефективними та звичними ударними дронами "Лютий", з'являються цілком нові можливості для послідовного виснаження протиповітряної і протиракетної оборони РФ та завдання їй відчутних уражень, підсумували аналітики.

  • У цій же статті на LIGA.net Бадрак та Горбулін повідомили, що крім українських далекобійних ракет-дронів та безпілотників, Німеччина профінансує розробку і серійне виробництво крилатих ракет дальністю до 2500 кілометрів.
  • Аналітики зауважили, що Україна започаткувала у світі новий тренд на гібриди крилатих ракет та дронів-камікадзе, виробництво та використання яких має низку переваг в умовах сучасної війни. 
Джерело матеріала
loader
loader