/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2F17c4209ba1d6a5b9ff3afdf5e7aa803c.jpg)
На Житомирщині штампували "липові" інвалідності: скільки коштувала послуга для ухилянтів
На Житомирщині викрили схему отримання фіктивної інвалідності / © СБУ
У Коростені на Житомирщині правоохоронці викрили схему отримання фіктивної інвалідності для уникнення мобілізації.
Про це передають управління СБУ в Житомирській області і «Суспільне Житомир».
Правоохоронці викрили двох ділків, які у змові із посадовцями МСЕК продавали ухилянтам «липові» інвалідності.
«Торгівлю інвалідностями» організували чоловік та жінка пенсійного віку, які мали «зв’язки» у сфері охорони здоров’я регіону.
Посередники запевняли «клієнтів», що мають вплив на позитивні рішення лікарів різного профілю потрібних МСЕК щодо інвалідностей, та вимагали за це гроші — для себе та медиків.
Скільки «коштувала» інвалідність»
Фіктивний інвалідний статус «під ключ» вартував у середньому 5 тисяч доларів США — залежно від реального стану здоров’я «клієнта» та групи, яку потрібно встановити.
Як діяла схема
Зокрема, правоохоронці виявили, що минулого року фігуранти «закрили питання» зі встановленням ІІІ групи інвалідності 38-річному чоловіку призовного віку із Коростеня та отримали за це 4,5 тисячі доларів.
При цьому, жодних об’єктивних медичних показань для цього він не мав. Тому зломисники придумали такий алгоритм:
-
Спочатку «клієнт» пройшов визначені обстеження та «пролікувався» стаціонарно, щоб спробувати оформити «втрату працездатності» через міську МСЕК — за місцем проживання.
-
Отримавши прогнозовану відмову, восени 2024 року ухилянт оскаржив це рішення — у «потрібному» обласному МСЕК.
-
«Клієнт» самостійно приїхав до Житомира, а вже на обстеження у медзаклад «театрально» приїхав на інвалідному візку.
-
Профільний лікар «встановив діагноз», члени комісії (експерти в інших медичних галузях) прийняли спільне рішення про встановлення ІІІ групи інвалідності.
«До кабінету лікаря пацієнт вже вирушив на візку колісному, в який пересів з авто, — розповіла речниця Нацполіції Житомирщини.
Як покарають зловмисників
-
трьом жителям Коростеня — двом посередникам і ухилянту-хабародавцю — інкримінують частину 3 статті 369 — надання неправомірної вигоди службовій особі, їм загрожує до восьми років ув’язнення;
-
лікарю інкримінують частину 1 статті 368 — одержання неправомірної вигоди службовою особою, та частина 1 статті 366 — службове підроблення. Йому загрожує до чотирьох років ув’язнення.
Фіктивну інвалідність фігуранта скасовано. Наразі триває документування участі у корупційній схемі інших лікарів медичних закладів регіону, у тому числі — посадовців МСЕК.
Раніше ми писали, що на Закарпатті ухилянтів сховали між худоби, аби вивезти за кордон.
