/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F53%2Fd33c4d22dab5196ec482dba317860eca.jpg)
У винятковому стані: археологи розкопали мозаїку в стародавньому місті Дара
Під час розкопок на південному сході Туреччини археологи виявили чудово збережену мозаїчну підлогу, якій 1500 років. Відкриття вдалося зробити в стародавньому місті Дара.
Розташоване приблизно за 30 кілометрів від центру міста Мардін, Дара засновувала Східна Римська імперія як укріплене місто для захисту східних кордонів від Сасанідської імперії, пише Arkeonews.
У Фокус.Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтеся, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!
За словами Айхана Гьока, місцевого директора з питань культури та туризму, розкопки на цьому місці тривають вже майже чотири десятиліття. Він зазначив, що останнім часом зусилля були активізовані в межах проєкту Міністерства культури та туризму "Спадщина для майбутнього".
Мозаїку, прикрашену геометричними хвилястими та ромбоподібними візерунками, знайшли в житловому будинку поруч з агорою, де археологи вже виявили магазини, майстерні та римську систему питного водопостачання.
"Ця нещодавно виявлена мозаїка є особливо цікавою, оскільки вона свідчить про стародавню реставрацію і збереглася протягом близько 1500 років", — сказав Гьок.
Дара відома своїми різноманітними історичними функціями, слугувала військовою базою, торговим центром і релігійним центром. Головний археолог Деврім Хасан Ментеше зазначив, що район агори здавна асоціюється зі складними мозаїками, хоча в такому повному стані їх знайдено небагато.
На основі монет, виявлених на місці розкопок, вважається, що мозаїка датується часом правління імператора Юстиніана I (525–575 рр. н. е.). Ментеше зазначив, що місто могло вмістити близько 25 000 солдатів, а також було місцем релігійних паломництв.
Роботи в Дарі тривають і команди археологів продовжують розкопувати нові об'єкти, такі як величезний некрополь, міські стіни та стародавню систему водопостачання.
Важливо Про неї ніхто не знав: в Туреччині знайшли приховану гробницю побічників Ісуса з царської родиниОчікується, що нещодавно виявлена мозаїка підвищить інтерес як серед вчених, так і серед туристів, зміцнивши статус цього місця як основи культурної спадщини Туреччини.
Раніше Фокус писав про рідкісний артефакт часів Кушанського царства. 2000-річний глиняний глечик нещодавно виявили поблизу села Сарбанд, Таджикистан.
Також ми розповідали про древнє поселення, яке виявили на острові Шуяк. Завдяки цьому відкриттю вчені дізналися, що корінні народи Аляски жили там ще 7000 років тому.

