Тайвань розпочинає наймасштабніші у своїй історії щорічні навчання для протидії загрозі з боку Китаю
Тайвань розпочинає наймасштабніші у своїй історії щорічні навчання для протидії загрозі з боку Китаю

Тайвань розпочинає наймасштабніші у своїй історії щорічні навчання для протидії загрозі з боку Китаю

Тайвань розпочинає наймасштабніші у своїй історії щорічні навчання для протидії загрозі з боку Китаю

Мета — посилення здатності острова чинити опір, розбудовувати стійкість як військових, так і громадянського суспільства.

Тайвань готується розпочати свої наймасштабніші щорічні військові навчання, які підкреслюють прагнення президента острова Вільяма Лая захистити Тайбей від потенційного вторгнення Китаю, повідомляє Bloomberg.

Навчання “Хань Куан”, що розпочинаються в середу, 9 липня, триватимуть десять днів — це вдвічі довше, ніж зазвичай, для військових навчань острова, які проводяться з 1984 року. Також буде призвано понад 20 тисяч резервістів — найбільше за всю історію тайванських військових навчань. 

Буде залучене й цивільне населення. Паралельно з “Хань Куан” будуть проведені навчання з цивільної оборони, включаючи попередження про ракетні удари, й евакуаційні навчання, внаслідок чого тимчасово буде зупинено роботу підприємств і рух транспорту у великих містах, включаючи Тайбей.

“Метою цьогорічних навчань “Хань Куан” є посилення здатності Тайваню чинити довгостроковий опір і розбудовувати стійкість як військових, так і громадянського суспільства, на чому наголошує президент Вільям Лай”, — сказав молодший науковий співробітник Інституту досліджень національної оборони і безпеки — аналітичного центру, пов'язаного з урядом в Тайбеї, Чі Чун.

Цього року на навчаннях також буде задіяно більше військової техніки, яку Тайвань купує в США. Однією з причин, чому острів продовжив навчання до десяти днів, була необхідність випробувати нову зброю, особливо безпілотники.

За словами доцента Інституту міжнародних відносин і стратегічних досліджень Університету Тамканг в Тайбеї Лін Ін-ю, під час навчань “Хань Куан” також буде враховано більш активне використання Китаєм дезінформаційних кампаній і провокацій, спрямованих на розв'язання конфлікту.

“Цьогорічне планування навчань краще відображає реальні сценарії, які можуть статися, якщо Китай здійснить військовий напад на Тайвань”, — додав Чун.

Відколи Вільям Лай вступив на посаду президента минулого року, він зробив підготовку Тайваню до нападу Китаю своїм пріоритетом. Протягом останніх тижнів Лай виголосив низку промов, закликаючи громадськість острова об'єднатися для протистояння Китаю — заяви, які Пекін розкритикував. А у вересні минулого року Лай скликав перше засідання комітету цивільної оборони, покликаного забезпечити функціонування острова в будь-якій надзвичайній ситуації.

Такі заходи значною мірою стали відповіддю на посилення військового тиску з боку Китаю, чия Народно-визвольна армія неодноразово проводила навчання навколо Тайваню. Пекін розглядає Тайвань як частину своєї території, яка має бути врешті-решт взята під контроль Китаю силою, якщо мирні засоби не спрацюють.

Джерело матеріала
loader
loader